Відставки в уряді вже навіть перезріли: Експерт назвав причини кадрових змін у владі

Дата: 05.09.2024 17:22

Про кадрові зміни у владі ходять чутки вже кілька місяців, про них говорив і сам Президент. Тому вони «назріли вже давно і перезріли навіть».

Про це у коментарі ГолосToday сказав політолог Руслан Бортник і назвав кілька причин владних переформатувань. 

Зокрема, за його словами:

Перша причина для змін в уряді - отримати додаткове фінансування від західних партнерів. За різними оцінками, дефіцит державного бюджету до кінця року складатиме від 200 до 500 мільярдів гривень. Він сформований збільшенням військових витрат, відсутністю американської військової допомоги на початку року і погіршенням прогнозованих показників української економіки. Ми думали, що економіка розвиватиметься краще, ніж вона розвивається зараз.  Це непрогнозований дефіцит. Джерел на його покриття в бюджеті немає. Більше того, закон про підвищення податків так і не прийняли. Хоча і він лише б частково покривав цей дефіцит. Тож його треба долати за рахунок додаткового західного фінансування.

А наші західні партнери висувають претензії до структури уряду, до кадрової незаповненості багатьох посад: виконуючих обов'язків і до окремих фігур і в уряді, і в офісі президента. 

Саме тому, щоб отримати додаткове фінансування потрібно переформатувати уряд, створити повноцінну структуру уряду;

По-друге, уряд - непопулярний. Уряд має величезні антирейтинги. І ці антирейтинги лягають тінню на президента. Необхідно «випустити пару в суспільстві», переформатувавши уряд і повернувши, хоч на певний час, довіру до нього; 

По-третє, потрібно скоротити витрати, чого вимагає МВФ. Переформатування уряду дозволить скоротити кількість міністерств і потенційно скоротити вакантні посади, непотрібні посади;

Ну і по-четверте: ці переформатування в черговий раз дозволяють посилити свій вплив на уряд президентові України та голові ОП, тобто Зеленському і Єрмаку 

Адже частина урядовців вже втратили довіру, частина не справилась з поставленими завданнями, а частина віддалились. І це кадрове переформатування якраз спрямоване на додаткову концентрацію повноважень і впливу. Особливо це характерно проявляється щодо Ростислава Шурми (вже екс-заступника голови ОП) та поки міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

«Всі ці причини довго стояли на порядку денному. Постійно це переформатування відкладалося. То було пов'язано з тим, що в США вирішувалося, хто від Білого Дому піде на вибори. То було пов’язано з початком курської операції. І все постійно відкладалося поки вони вже не злилось в цей один потік, особливо після поїздки голови Офісу Президента Єрмака до Вашингтонау. І тепер буде спроба їх повноцінно реалізувати», - резюмував Бортник.