Військовозобов'язаним чоловікам за кордоном обмежили надання консульських послуг

Дата: 23.04.2024 13:40

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у соцмережі X прокоментував обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном.

Як написав міністр захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС але, водночас, в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення.

"Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна" - зазначив очільник МЗС.

Крім того, він додав, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію і якщо деякі люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не буде працювати.

"Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно" - зауважив Дмитро Кулеба.

Невдовзі, за словами міністра, МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та після набрання ним чинності.