Врегульовано низку важливих питань правового режиму на ТОТ: встановлено принцип визначення таких територій

Дата: 16.09.2023 10:09

Кабмін схвалив постанову «Деякі питання визначення правового режиму на тимчасово окупованій території України».

Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визначає поняття «адміністративна межа» та «лінія зіткнення».

Уряд встановив принцип визначення таких територій. Це, зокрема, забезпечить реалізацію мешканцями прифронтових територій передбачених Законом пільг. Так, Уряд чітко визначив, які саме населені пункти вважаються такими, що знаходяться на лінії зіткнення.

До таких належать населені пункти, розташовані на територіях активних бойових дій, включених до переліку Мінреінтеграції.

Нагадуємо, українці, які проживають на ТОТ, у населених пунктах на лінії зіткнення, мають право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання.

Особи, які завершили здобуття вищої освіти на ТОТ, мають право на проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання. Виключення – особи, які здобуття вищої освіти на ТОТ почали після дати початку тимчасової окупації відповідної території.

За інформацією Мінреінтеграції