Аудитори Міноборони України спільно з Офісом Генерального інспектора Департаменту оборони США провели аудит обліку та використання американських запасних частин, що замовляються та постачаються для ЗСУ, як міжнародна військова допомога (МВД).
"Дослідженням процесу значних відхилень не ідентифіковано. Натомість ми встановили прогалину у нормативній базі, яка ускладнює обіг запасних частин від пошкодженої військової техніки, що надавалася Україні американською стороною як міжнародна військова допомога. Зараз за рішенням Міноборони спільно напрацьовується двосторонній офіційний регламент, який підвищить ефективність використання відповідних частин та агрегатів", – зазначив директор Департаменту внутрішнього аудиту МОУ полковник Олександр Титковський.
За його словами, також розглядається можливість впровадження уніфікованого програмного продукту, що інтегрує облік МВД служб забезпечення в єдину систему та актуалізує поточну інформацію з урахуванням постійного оновлення даних Групи безпекової допомоги Україні (Security Assistance Group – Ukraine).
"Це яскравий приклад довіри між США та Україною, а також використання українською стороною найкращих міжнародних практик. Так, цього разу Служба внутрішнього аудиту Міноборони проводила дослідження з урахуванням аудиторських стандартів, що акцептовані Урядом США. Ми будемо розвивати напрацювання, які дозволять зміцнити двосторонні відносини між нашими державами та закріпити статус рівноправних партнерів у питанні обліку міжнародної військової допомоги", – наголосив Титковський.
Як зазначається, наразі готується Меморандум між Міноборони України та Офісом Генерального інспектора Департаменту оборони США про українсько-американську співпрацю у сфері діяльності з внутрішнього аудиту. Документ має посилити контроль за безпековою допомогою Україні та унеможливити спекуляції довкола доброчесності її використання Силами оборони України.