Виїзд студентів за кордон: закон і реальність (відео коментар адвоката)

Дата: 17.09.2022 09:14

Наразі виїхати за кордон можуть тільки ті військовозобов'язані чоловіки, які вступили до іноземного ВНЗ до 24 лютого 2022 року. Чому так?

Ситуацію прокоментував Адвокат Ясько ІгорЮридична компанія Winner.

Тому що право на відстрочку від призову та право на виїзд за кордон не є тотожними: не всі ті, хто має право на відстрочку, одночасно має право на виїзд за кордон. Право на відстрочку від призову студентів гарантовано ч. 9 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", ч. 3 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Але студентів немає в переліку осіб, які мають право на перетин державного кордону в разі введення на території України воєнного стану з числа осіб, які не підлягають призову на військову службу.

З 8 серпня Держприкордонслужба перестала дозволяти виїзд за кордон студентів, які вступили до іноземних вишів після 24.02.2022. Оскільки це питання наразі не врегульовано, студентам залишається тільки намагатися оскаржувати заборону у судовому порядку. На жаль, місце в іноземному виші це зберегти не допоможе.

На підставі листа Головнокомандувача ЗСУ, виданого у березні, центри комплектування почали видавати довідки студентам. При цьому, і тим, хто тільки вступив до ВНЗ. Це перетворили на схему та почали користуватися цією можливістю для незаконного перетину кордону. Наразі довідки територіальні центри комплектування та соціальної підтримки для виїзду здобувачів освіти за кордон видають обмежено або взагалі не видають.

Що треба знати для виїзду студентам за кордон читайте за посиланням.