Виїзд з України для жінок на військовому обліку обмежать - Веніславський

Дата: 07.09.2023 13:50

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні будуть стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов'язаних і виїзд за кордон для них стане обмежений.

Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВРУ Федір Веніславський.

Депутат нагадав, що минулого року Рада внесла зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та передбачила, що на обов'язковий військовий облік мають бути поставлені жінки з медичною або фармацевтичною освітою.

За його словами, на виконання цього закону Кабмін видав постанову щодо порядку військового обліку, а Міноборони видало наказ про військовий облік жінок. Згідно з цим наказом, передбачено, що з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов'язково стати на військовий облік.

"Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов'язаних. А військовозобов'язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов'язаних. Тобто якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд - тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає - тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду", - зазначив Веніславський.

Депутат також додав, що усі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, з цієї ж дати можуть стати на облік добровільно.

Із інтерв'ю  РБК-Україна