Як оформити/відновити паспорт громадянам, які виїжджають із тимчасово окупованих територій?

Дата: 14.07.2023 15:03

У Державній міграційній службі України надали роз’яснення щодо оформлення паспорта громадянина України особам, які досягли 14-річного віку під час проживання на ТОТ і виїхали звідти.

Отже, особа, яка досягла 14-річного віку, має звернутися до будь-якого територіального підрозділу ДМС і надати такі документи:

  • свідоцтво про народження або витяг із ДРАЦСу (за наявності). Якщо відсутній документ, інформацію працівники ДМС перевірять самостійно.
  • паспорти батьків або одного з них (для перевірки належності до громадянства України). Якщо особа не підтримує стосунки з батьками або не може надати їх через воєнний стан, достатньо надати інформацію про такі документи.
  • якщо один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України.
  • також за наявності може подаватися реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

У разі відсутності оригіналів документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, заявником також можуть подаватися копії таких документів або інформація (персональні дані) батьків (чи одного з них).

У ДМС також зазначили, що подання копій вказаних вище документів не є обов’язковою умовою при прийнятті від заявника документів для оформлення паспорта та не може бути підставою для відмови в оформленні документа.

Крім того, на час оформлення паспорта громадяни можуть отримати відповідну довідку для посвідчення особи або підтвердження громадянства.

Українці, які виїхали з ТОТ, часто мають необхідність оформити паспорт або відновити втрачений.

Відповідна процедура може бути тривалою, а відсутність документа, що посвідчує особу чи підтверджує громадянство, може створювати певні складнощі.

ДМС України надала відповідне роз’яснення, у якому зазначається, що на період оформлення паспорта особі можуть видаватися наступні документи:

  • завірена працівником ДМС/ЦНАП/ДП «Документ» копія оформленої та підписаної ним заяви-анкети про внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв’язку з оформленням паспорта громадянина України (на підставі його письмової заяви, поданої у довільній формі, яка долучається до заяви-анкети);
  • довідка про подання документів для оформлення паспорта громадянина України за формою згідно з додатком 3 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»;
  • довідка, яку можливо сформувати після прийому заяви-анкети у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС.