Як отримати пенсію, якщо закінчився строк дії банківської карти - роз'яснення ПФУ

Дата: 15.05.2022 10:54

Отримання пенсії, якщо закінчився строк дії картки, а також переселенцями у яких картки немає і отримували на пошті готівку.

Ці та інші питання роз'яснили у Пенсійному фонді України.

У разі, якщо закінчився строк дії карти кошти будуть накопичуватись на рахунку отримувача, який зможе їх отримати після поновлення карти.

Також в ПФУ радять ознайомитись з переліком уповноважених банків, через які здійснюється виплата пенсій, за посиланням: https://mof.gov.ua/.../upovnovazheni-banki-shhodo....

Як бути тим, в кого картки немає і отримували на пошті готівку, а з березня пенсія не отримувалась, бо людина евакуювалась?

В ПФУ зазначають, що неотримані пенсії буде включено до виплатних документів наступного виплатного періоду.

У разі зміни місця перебування є можливість звернутись на гарячу лінію АТ "Укрпошта" для виплати поштовим переказом або до Пенсійного фонду для виплати пенсії через АТ "Ощадбанк" без відкриття рахунку.

Також одержувач може змінити спосіб виплати з пошти на банк. Для цього необхідно відкрити рахунок в обраному уповноваженому банку та подати відповідну заяву до сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України. Заяву можливо подати як особисто, так і через уповноважений банк.

Заяву про зміну способу виплати пенсії можна також подати до органу Пенсійного фонду України в електронній формі через веб-портал електронних послуг.

Одержувачу необхідно зайти до особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). В розділі "Щодо пенсійного забезпечення" перейти до підрозділу "Внесення змін до пенсійної справи", де необхідно обрати вкладку "Заяву на зміну способу виплати пенсії". Вам слід заповнити усі обов'язкові поля та прикріпити скан-копії наступних документів: паспорт, ідентифікаційний код, заяву з реквізитами з банківської установи – в разі переходу на банк. Анкету-заяву необхідно підписати за допомогою КЕП та надіслати до Пенсійного фонду. Результати опрацювання звернення (зміни способу виплати) будуть відображені в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України у вкладці «Мої повідомлення».


Крім того в ПФУ радять користуватися онлайн послугами від фонду.

Зокрема, мобільний застосунок "Пенсійний фонд" надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів).

Мобільний застосунок "Пенсійний фонд" забезпечує:

  • доступ з мобільних пристроїв до електронних сервісів ПФУ;
  • доступ до наявних даних персональної електронної облікової картки застрахованої особи та інших відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж);
  • захист прав застрахованих осіб шляхом контролю за сплатою страхувальниками страхових внесків;
  • доступ до наявних відомостей Електронної трудової книжки;
  • доступ до листків непрацездатності та інших даних Електронного реєстру листків непрацездатності;
  • доступ пенсіонерів до даних електронної пенсійної справи;
  • подання заяви на призначення або перерахунок пенсії, що передбачає подання документів виключно в електронному вигляді;
  • подання заяви на оформлення пенсійного посвідчення;
  • подання даних для внесення змін до пенсійної справи;
  • отримання та завантаження до мобільного пристрою електронних документів з Реєстру застрахованих осіб, які доступні в особистому кабінеті;
  • верифікація документів, довідок, сформованих в особистому електронному кабінеті;
  • подання звернення (запиту, пропозиції);
  • перегляд стану опрацювання звернень до Пенсійного фонду України, в т. ч. прикріплених до звернень документів;
  • одержання та перегляд повідомлень від Пенсійного фонду України.

Автентифікація користувачів можлива за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID з використанням технології Bank ID.