ПФУ

Чи потрібно вносити зміни в договір про добровільну участь з ПФУ при зміні прізвища?

Дата: 19.05.2024 12:38

Запитання:

Уклала договір про добровільну участь з ПФУ, сплачувала внески протягом декількох років, а потім вийшла заміж і змінила прізвище.

Чи потрібно вносити відповідні зміни в договір?

Відповідь ПФУ:

Кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат - роз'яснення ПФУ

Дата: 14.05.2024 12:31

Роз’яснення Пенсійного фонду України щодо того, кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат.

Якщо ви одночасно відповідаєте всім наступним критеріям:

Як пенсіонеру-ВПО пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді України?

Дата: 12.05.2024 22:36

Якщо особа хоче пройти ідентифікацію, звернувшись особисто до органу Пенсійного фонду України, то вона може прийти до будь-якого обраного сервісного центру ПФУ. З собою потрібно мати документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

Крім того, пройти ідентифікацію можна й іншими способами:

Українці можуть подати заяву на страхову виплату online

Дата: 07.05.2024 12:01

Пенсійний фонд України запровадив новий сервіс подання заяв щодо призначення/перерахунку/продовження страхових виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві чи професійним захворюванням.

Постраждалі  особи або члени їх сімей, які авторизувалися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за кваліфікованим електронним підписом КЕП, для одержання відповідних страхових виплат можуть подати онлайн:

Пенсія на неповнолітню дитину по втраті годувальника: чи продовжаться виплати після усиновлення дитини?

Дата: 30.04.2024 10:35

Питання:

Отримую пенсію по втраті годувальника на неповнолітню дитину. Чи будуть продовжуватись виплати пенсії дитині, якщо її всиновить вітчим?

Відповідь ПФУ:

Пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні (стаття 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).
 
Дітям пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника. 

Скількох осіб врахують при призначенні субсидії, якщо з трьох прописаних двоє за кордоном?

Дата: 25.04.2024 11:17

Питання:

Скільки осіб буде враховано при призначенні субсидії, якщо з трьох прописаних у квартирі членів сім’ї, двоє перебувають за кордоном?

Відповідь:

До складу домогосподарства включаються всі особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, крім тих членів домогосподарства, які перебувають за кордоном понад 60 днів на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Як в Україні оформити пенсію дистанційно: покрокова інструкція

Дата: 22.04.2024 21:07

Українці, що досягли пенсійного віку, (у тому числі й ті, які виїхали за кордон) можуть оформити пенсію дистанційно. 

Як роз'яснюють в Пенсійному фонді, для цього необхідно на вебпорталі електронних послуг ПФУ обрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитися з інформацією на екрані та натиснути «Вхід». 

Для подальших кроків – необхідно увійти до особистого кабінету. Це можна зробити за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Увійти можна і за допомогою ДіяПідпису.

Пенсіонерам в деяких регіонах продовжили виплати від ООН: хто і як може отримати допомогу та які умови?

Дата: 16.04.2024 19:52

Програму додаткової грошової допомоги для пенсіонерів, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій, продовжено ще на 3 місяці: квітень, травень і червень. 

Пенсіонери у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, які відповідають умовам програми, отримуватимуть виплати від ВПП ООН на суму, що дорівнює різниці між 3 250 грн та сумою пенсії, яку вони отримують зараз. 

Підписка на ПФУ