Трудовий договір з нефіксованим робочим часом не встановлює конкретний час виконання працівником роботи, передбаченої трудовим договором (ст. 211 КЗпП).
Обов’язок виконувати роботу виникає у працівника лише тоді, коли її надав роботодавець, без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно.
Про наявність роботи, режим, в якому потрібно буде працювати, щоб її виконати, та тривалість робочого часу, необхідну для виконання такої роботи, роботодавцеві потрібно повідомити працівника дзвінком на телефонний номер, SMS-повідомленням, текстовим, голосовим, відео- чи фотоповідомленням на мобільний телефон, електронну пошту або відповідний месенджер — WhatsApp, Telegram, Viber, Messenger facebook, Instagram тощо.
Порядок взаємодії зазначають у трудовому договорі.
Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом в одного роботодавця не може перевищувати 10% від загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець.
Якщо ФОП використовує працю менш ніж 10 працівників, він може укладати не більше одного трудового договору з нефіксованим робочим часом.
Про це детально розповідає Ясько Ігор, адвокат, керівний партнер Юридична компанія Winner: