За незаконне отримання коштів "єПідтримки" може загрожувати позбавлення волі: судова практика

Дата: 16.10.2023 16:02

Матір двох неповнолітніх дітей, що переїхала з Маріуполя та отримала 8000 грн через програму єПідтримка, не маючи на це права, засудили до позбавлення волі на рік із іспитовим строком.

Як повідомляє "Адвокат права" Карлівський районний суд Полтавської області акцентував увагу на тому, що жінка не мала права отримувати ці гроші і її дії є суспільно небезпечними, бо вона залишила місце реєстрації у 2021 році, а не у 2022.

Під час розгляду справи судом встановлено, що мешканка м. Маріуполь Донецької області, будучи громадянином України, залишила разом із двома своїми неповнолітніми дітьми місце їх постійного проживання та реєстрації ще у червні 2021 року, тобто до початку повномасштабного вторгнення рф на територію України. З того часу вона почала постійно проживати без реєстрації на території Карлівської громади Полтавської області. Зв’язку між цим переїздом та початком збройного конфлікту і подальшою тимчасовою окупацією частини територій Донецької області не було.

У жінки виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами, які виплачуються внутрішньо переміщеним особам. З цією метою вона за допомогою мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» зареєструвала себе та одну із своїх доньок в Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб. Ця подія відбулася внаслідок повідомлення завідомо неправдивих відомостей про себе та членів своєї родини та послугувала підставою для виплати їй відповідної допомоги від держави у загальній сумі 8 000 гривень, які громадянка отримала незаконно.

На момент розгляду справи обвинувачена добровільно відшкодувала державі завдану шкоду!

За результатами розгляду справи судом жінку визнано винною у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, та призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк один рік із подальшим звільненням від відбування призначеного покарання з випробуванням із іспитовим строком на один рік.