У ЄС запровадили додаткові обмежувальні заходи (санкції) проти 21 особи та 6 організацій, відповідальних за дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Також було розширено сферу для обмежень матеріальних активів, таких як судна, літаки, нерухомість та фізичні елементи цифрових та комунікаційних мереж, а також операції кредитних установ, фінансових установ та організацій, що надають послуги з криптоактивами, які прямо чи опосередковано сприяють дестабілізуючій діяльності Росії.
Крім того, з огляду на систематичну міжнародну російську кампанію маніпуляцій ЗМІ та спотворення фактів, спрямовану на дестабілізацію сусідніх країн та ЄС, Рада тепер матиме можливість призупинити дію ліцензій на мовлення російських ЗМІ, що перебувають під контролем російського керівництва, та заборонити їм транслювати свій контент у ЄС.
Як повідомляється у санкційний список потрапив Віктор Медведчук, колишній український політик і бізнесмен, який через своїх соратників Артема Марчевського та Олега Волошина, яких також внесли до списку, контролював українські ЗМІ та використовував їх для поширення проросійської пропаганди в Україні та за її межами. Через таємне фінансування медіаканалу «Голос Європи», який також внесено до списку, та своєї політичної платформи «Інша Україна», Медведчук просував політику та дії, спрямовані на підрив легітимності та довіри до уряду України, безпосередньо підтримуючи зовнішньополітичні інтереси росії та поширюючи проросійську пропаганду.
Крім того, Рада внесла у список осіб, причетних до діяльності, спрямованої на підрив демократичного політичного процесу в Естонії (Алік Хучбаров та Ілля Бочаров - обидва оперативники російської військової розвідки - ГРУ) та Німеччині (німецький блогер Томас Репер, російська блогерка Аліна Ліпп, турецька медіакомпанія AFA Medya та її засновник Хюсейн Догру). До переліку також увійшли приватні особи, причетні до дестабілізуючої діяльності проти ЄС та держав-партнерів, такі як Олена Колбаснікова, Юлія Прохорова, Ростислав Теслюк, Андрій Харківський.
Серед організацій, зокрема, є дві риболовецькі компанії, Norebo JSC та Murman Sea Food, які є частиною кампанії спостереження, що спонсорується росією, та проводили шпигунські місії та диверсії на критично важливих об'єктах інфраструктури, включаючи підводні кабелі.
Крім того, Рада внесла до списку Федеральне державне унітарне підприємство «Головний радіочастотний центр» Генеральний радіочастотний центр (ГРЧЦ) та його виконуючого обов'язки директора Руслана Нестеренка, відповідальних за дії радіоелектронної боротьби, включаючи «глушіння» та «спуфінг», що переважно впливають на сигнал GPS у країнах Балтії та порушують роботу цивільної авіації.
Під санкції потрапили також Віктор Луковенко, керівник внесеної до переліку організації «Африканська ініціатива» (інформагентство, що займається поширенням російської пропаганди та дезінформації на африканському континенті), Джастін Блез Тагуха, генеральний директор прес-групи «International Africa Media», та Михайло Прудніков, які поширювали російський та антизахідний наратив в африканських країнах. До переліку також потрапив Сільвен Афуа, засновник «Ліги оборони чорношкірих африканців», структури, розпущеної французькою владою у 2021 році за поширення ідеології, що закликає до ненависті, дискримінації та насильства.
Серед перелічених також Stark Industries, сервіс веб-хостингу, його генеральний директор Юріє Некуліті та власник Іван Некуліті. Вони діяли як посередники різним спонсорованим російською державою та пов'язаним з нею суб'єктам у проведенні дестабілізуючої діяльності, включаючи маніпулювання інформацією, втручання та кібератаки проти Союзу та третіх країн.
Підсанкційні підлягатимуть заморожуванню активів, а громадянам і компаніям ЄС буде заборонено надавати їм кошти. Крім того, фізособи підлягатимуть забороні на поїздки, що перешкоджатиме їм в'їжджати на територію ЄС або перетинати її транзитом.
У своїх висновках від 27 червня 2024 року та 19 грудня 2024 року Європейська Рада рішуче засудила всі види гібридної діяльності, яка посилюється та спрямована проти ЄС, його держав-членів та партнерів.