житло

Українці можуть використовувати сертифікат єВідновлення для першого внеску за програмою єОселя

Дата: 25.09.2024 11:20

Українці, які втратили житло через війну і отримали сертифікат на ₴2 млн, можуть використати його для першого внеску на нову квартиру, навіть якщо вона коштує більше.

Раніше довелося б доплачувати різницю з власних коштів або шукати дешевший варіант.

Тепер можна покрити перший внесок сертифікатом єВідновлення, а решту суми взяти в кредит через єОселю зі ставкою 3% або 7%.

Про це повідомили в Мінцифрі.

Герої України отримають житло від держави, – указ президента

Дата: 26.08.2024 18:32

Президент Володимир Зеленський підписав указ про надання житла громадянам, яким присвоїли звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

Також помешкання даватимуть членам сімей Героїв, які померли, або яким присвоїли це звання посмертно.

2

 

На окупованих територіях Луганщини і Донеччини забиратимуть пусте житло: що робити власникам?

Дата: 20.04.2024 14:54

Наприкінці березня окупаційна «влада» так званих «ДНР/ЛНР» ухвалила «закон», за яким має намір виявляти безхазяйне житло, аби потім передати його у так звану «муніципальну власність». За цією схемою квартири і будинки людей, які виїхали з окупованих територій Донецької і Луганської областей, можуть забрати.

За цим «законом» ознаками безхазяйного житла є:

Українцям, які володіють квартирами понад 20 років, доведеться заново пройти реєстрацію житла, щоб його не втратити

Дата: 03.04.2024 09:17

Українцям, які набули право власності на свої квартири ще в минулому столітті, доведеться заново пройти процедуру реєстрації житла. Якщо вони цього не зроблять, то можуть втратити свою нерухомість.

Право власності на житло або іншу нерухомість має бути зафіксовано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо житла у цьому реєстрі немає, то воно може стати легкою здобиччю аферистів, які заволодіють чужою квартирою.

За програмою "єОселя" вперше видано кредит на купівлю приватного будинку: як отримати такий кредит?

Дата: 12.02.2024 19:43

За програмою "єОселя" вперше видано кредит на купівлю такої нерухомості, як приватний будинок. Програмою іпотеки скористалась родина з Ужгорода, яка переїхала на Закарпаття після початку війни.

Про це повідомляють в Мінекономіки.

Зокрема, зазначається, що подружжя обрали будинок площею 82,8 квадратних метри.

Як отримати іпотечне кредитування на приватний будинок чи таунхаус?

Фінансування програми єОселя збільшили: деталі

Дата: 20.08.2023 08:58

Уряд разом з Укрфінжитлом залучили додаткові кошти на програму єОселя. До кінця року щонайменше 10 тисяч сімей зможуть взяти іпотеку за вигідними умовами.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Скористатися програмою доступного кредитування сьогодні можуть громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити умови того, що мають.

Оновлено механізм кредитування молоді від Держмолодьжитла: вимоги та умови кредитування

Дата: 05.04.2023 18:21

Для підтримки молодих сімей держава впроваджує різноманітні форми сприяння в процесі отримання житла. Зокрема Держмолодьжитло оновили порядок надання молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла.

Власник житла може "виписати" особу зі свого житла без її згоди

Дата: 05.04.2023 15:39

Дотепер, зняття особи з реєстрації було можливо лише у судовому порядку, якщо особа не погодилась самостійно подати відповідну заяву.

Зміни у питанні зняття особи із зареєстрованого місця проживання відбулися з набранням чинності Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

Цей акт набув чинності 01 грудня 2021 року, але фактично його реалізація була неможлива до затвердження відповідних підзаконних актів Урядом.

Податок на житло у 2023 році: скільки доведеться заплатити до бюджету

Дата: 08.01.2023 11:55

Незважаючи на війну українцям потрібно буде сплачувати у 2023 році податок на житло. Для деяких громадян сума податку може бути від 5000 гривень і вище, а декому доведеться заплатити і 25 тисяч.

Норми щодо сплати податку на житло містяться у 266 статті Податкового кодексу України, нагадує  obozrevatel.

Такий податок сплачують не всі громадяни, а лише власники зайвих квадратних метрів. "Зайвими" метрами вважаються:

Підписка на житло