житло
Власник житла може "виписати" особу зі свого житла без її згоди
Дотепер, зняття особи з реєстрації було можливо лише у судовому порядку, якщо особа не погодилась самостійно подати відповідну заяву.
Зміни у питанні зняття особи із зареєстрованого місця проживання відбулися з набранням чинності Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».
Цей акт набув чинності 01 грудня 2021 року, але фактично його реалізація була неможлива до затвердження відповідних підзаконних актів Урядом.
Податок на житло у 2023 році: скільки доведеться заплатити до бюджету
Незважаючи на війну українцям потрібно буде сплачувати у 2023 році податок на житло. Для деяких громадян сума податку може бути від 5000 гривень і вище, а декому доведеться заплатити і 25 тисяч.
Норми щодо сплати податку на житло містяться у 266 статті Податкового кодексу України, нагадує obozrevatel.
Такий податок сплачують не всі громадяни, а лише власники зайвих квадратних метрів. "Зайвими" метрами вважаються:
Іпотека під 3% річних: які категорії українців зможуть отримати доступний кредит з 1 жовтня
З 1 жовтня в Україні стартує програма пільгового кредитування та придбання житла в кредит лише під 3% річних. Але така можливість з'явиться не для всіх громадян, а лише для певних груп українців.
Так, оформити пільгову іпотеку на житло з жовтня зможуть наступні категорії громадян:
- військовослужбовці;
- правоохоронці;
- педагоги;
- медики;
- вчені.
Особи, які оформили пільговий кредит, мають внести початковий внесок у розмірі 20% від загальної суми. Виплати суми, що залишилася, розіб'ють на 20 років.
Виселення співмешканців з квартири без надання іншого житла
Виселення співмешканців без надання іншого житлового приміщення з підстав систематичного нищення та псування житла власника або порушення правил співжиття
01 серпня 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 340/138/19, провадження № 61-16481св21 (ЄДРСРУ № 105505196) досліджував питання щодо виселення співмешканців без надання іншого житлового приміщення з підстав систематичного нищення та псування житла власника або порушення правил співжиття.
Ветерани ВСУ мають право на отримання житла навіть після звільнення
Звільнені військовослужбовці з вислугою понад 20 років мають право залишатися на квартирному обліку та право на отримання житла
24 вересня 2021 року Верховний суд у справі № 748/303/20 (ЄДРСРУ № 99890206) досліджував питання щодо права звільненого військовослужбовця з вислугою понад 20 років залишитися на квартирному обліку.
Щодо юрисдикційної підсудності спору
Кабмін ухвалив рішення щодо придбання житла захисникам-переселенцям та іх сім'ям
На засіданні Кабміну було ухвалено розроблені Міністерством у справах ветеранів України зміни до низки чинних постанов, що спрощують процес придбання житла для ветеранів, членів їхніх сімей і родин загиблих Воїнів, які водночас є вимушеними переселенцями, та отримали грошову компенсацію на придбання житла у період з липня по грудень 2021 року.
Про це повідомляє Мінветеранів.