ЗМІ

Журналісти Телемарафону підлягають бронюванню: Мінкульт підтвердив телеканалам "Єдиних новин" статус критично важливих

Дата: 08.04.2024 13:51

Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило телеканалам, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини", статус критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

У Міноборони нагадали, що заборонено знімати та публікувати у відкритому доступі під час війни

Дата: 15.07.2023 21:38

У Military Media Center нагадали для представників ЗМІ, блогерів та громадян, які висвітлюють війну та армію в соціальних мережах про інформаційну гігієну в умовах війни.

Що заборонено висвітлювати у воєнний час:

  • найменування частин та підрозділів, а також їх розташування.
  • кількість військових у частинах та підрозділах.
  • кількість озброєння та техніки, їх стан і місце зберігання.
  • умовні позначки обʼєктів.

Також не можна публікувати інформацію про:

Реєстрація інтернет-ЗМІ, згідно з нормами нового закону, є добровільною - представник Нацради

Дата: 22.05.2023 11:09

Під час зустрічі з редакторами місцевих медіа у Львівському Центрі журналістської солідарності НСЖУ представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Львівській області Тарас Шоробура повідомив, що реєстрація інтернет-ЗМІ, згідно з нормами нового закону, є добровільною. 

За його словами, закон зобов’язує друковані медіа перереєструватися впродовж року. Разом з тим, вимогою діяльності ЗМІ, які використовують радіочастотний ресурс, є отримання відповідної ліцензії.

Як висвітлювати матеріали про загиблих військових: рекомендації для представників ЗМІ

Дата: 11.03.2023 09:12

6 березня в соцмережах було оприлюднене відео розстрілу беззбройного українського військового після його слів “Слава Україні”. Пізніше деякі ЗМІ почали писати, що знають ім’я військового, посилаючись на його родичів.

На той час офіційного підтвердження особи загиблого українського військового ще не було, а заступниця міністра оборони України Ганна Маляр закликала дочекатися офіційного підтвердження особи загиблого українського військового. 

До уваги представників ЗМІ: Генштаб змінив порядок аркедитації працівників медіа (документ)

Дата: 01.03.2023 14:44

Як повідомляють в ГШ ЗСУ з метою оптимізації процесу акредитації та покращення взаємодії з представниками ЗМІ під час роботи в районах бойових дій були внесені зміни до наказу Головнокомандувача ЗСУ №73 від 03.03.2022 року «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану». 

Латвія виділить 550 тисяч євро на покупку генераторів для українських державних медіа

Дата: 18.12.2022 19:58

Уряд Латвії ухвалив рішення підтримати ініціативу Міністерства культури щодо виділення 559 640 євро із коштів державного бюджету на непередбачені витрати для українських державних мас-медіа.

Про це пише Delfi.

Суму буде передано до Ради громадських електронних ЗМІ (SEPLP) на придбання дизельних генераторів, які необхідні для роботи державних громадських телерадіокомпаній України.

Верховна Рада ухвалила новий Закон про медіа: деталі

Дата: 14.12.2022 16:39

Верховна Рада України ухвалила закон про медіа – один із важливих законів, необхідних для вступу до ЄС.

"Ухвалення закону про медіа - це не лише вимога Євросоюзу для початку переговорів щодо вступу України в ЄС, це, фактично, найбільша українська медійна реформа з 90-х років, коли ухвалювалося медійне законодавство" заявив Голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Представники медіа розповіли, що потрібно для підтримки незалежних ЗМІ в Україні

Дата: 10.10.2022 09:25

Центр міжнародної допомоги медіа опублікував звіт «Реформа ЗМІ в умовах політичних потрясінь: уроки М’янми, Ефіопії, Судану, Тунісу та України». Його склали дослідники Тарік Джусич та Гізер Ґілбертс, а українську частину готували фахівці з медійного права Антоніна Черевко та Максим Дворовий.

Верховна Рада у першому читанні прийняла закон про медіа: деталі

Дата: 30.08.2022 19:25

Верховна Рада України у першому читання підтримала новий закон "Про медіа" №2693-д. Законопроєкт підтримали 233 депутати. Документом пропонується розширити повноваження Нацради з питань телебачення та радіомовлення, обмежити вплив олігархів на ЗМІ та роботу проросійських медіа. 

Як повідомляє сайт ВРУ законопроектом, зокрема, пропонується:

Для іноземних журналістів уряд спростив умови перебування в Україні

Дата: 27.05.2022 21:31

Іноземні журналісти, які мають акредитацію в Україні на час дії воєнного стану, можуть не турбуватись про продовження дозволу на перебування на території країни. До них не застосовуватимуться обмеження строків тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Такі правила встановив Уряд на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його скасування чи припинення, повідомляє Мінінформполітики

Підписка на ЗМІ