До уваги представників ЗМІ: Генштаб змінив порядок аркедитації працівників медіа (документ)

Дата: 01.03.2023 14:44

Як повідомляють в ГШ ЗСУ з метою оптимізації процесу акредитації та покращення взаємодії з представниками ЗМІ під час роботи в районах бойових дій були внесені зміни до наказу Головнокомандувача ЗСУ №73 від 03.03.2022 року «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану». 

Так, було враховано пропозиції представників Національної спілки журналістів України, профільних медіаорганізацій, а також журналістів і фіксерів, які безпосередньо працюють в районах бойових дій. 

Зокрема, було запроваджено прескарту нового зразка зі строком дії до 6 місяців.

Попередні прескарти будуть дійсні до 01 травня 2023 року, а акредитація представників ЗМІ, які уже мали прескарти ЗСУ буде здійснюватися за спрощеною процедурою. 

У разі необхідності верифікації чинності акредитації, діє відповідний номер гарячої лінії 0894201864. Також з питань акредитації можна звертатися на електронну адресу newsmodu@gmail.com.

Інформація щодо подання заявок для акредитації за посиланням https://www.mil.gov.ua/dlya-zmi/accreditation/akreditacziya.html 

Ключові зміни до наказу.

Командувачі в районах відповідальності своїм рішенням будуть визначати зони для перебування представників ЗМІ.

Передбачені наступні зони:

  • ЗЕЛЕНА (дозволяється робота акредитованих представників ЗМІ без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю, або іншої, визначеної командиром посадової особи)
  • ЖОВТА (дозволяється робота акредитованих представників ЗМІ лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю, або іншої, визначеної командиром посадової особи)
  • ЧЕРВОНА (робота акредитованих представників ЗМІ заборонена)

Дана ініціатива покликана полегшити доступ медійників до населених пунктів у прифронтових районах, де не ведуться активні бойові дії. Напередодні представники ЗМІ зобов’язані повідомити пресслужбу відповідного угруповання військ або місцеву військову адміністрацію про заплановане місце роботи.

Виключено запровадження інших, додаткових акредитацій для представників ЗМІ, окрім встановленої цим Наказом. 

Також доповнено та уточнено Перелік інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії ЗСУ, інших складових сил оборони, негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням під час дії правового режиму воєнного стану.

Це заборони щодо поширення інформації про результати ракетних ударів, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів, рух або розташування підрозділів сил оборони, місце розміщення сил і засобів підрозділів протиповітряної оборони. Також є аспекти, яких слід дотримуватися при зйомці озброєння та військової техніки іноземного виробництва, що надавалася у рамках матеріально-технічної допомоги від країн-партнерів. 

У разі порушень правил роботи представників ЗМІ, встановлених цим Наказом, окрім скасування акредитації, передбачена ще й можливість призупинення її дії на час з’ясування обставин порушення. Після з’ясування всіх обставин порушення, представника ЗМІ буде повідомлено щодо прийнятого рішення (поновлення або скасування акредитації). 

Оновлено анкету для акредитації. Відтепер представникам ЗМІ слід використовувати саме анкету нового зразка, яка знаходиться за посиланням https://www.mil.gov.ua/dlya-zmi/accreditation/akreditacziya.html 

Наказ Головнокомандувача Збройних Сил України №73 від 03.03.2022 року «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану» (зі змінами) розміщено нижче, а також на офіційному вебсайті Міноборони України за посиланням.