звільнення

Чи можна звільнити працівника, який переїхав за кордон чи в іншу область?

Дата: 22.04.2024 09:07

Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці поясняює: якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу.

Якщо такої можливості немає - працівнику можуть бути надані відпустки, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Якщо роботодавець працівника не здійснює діяльність у зв'язку із воєнними діями - всім працівникам, незалежно від місця їх знаходження, встановлюється простій.

В Офісі Президента масові звільнення: Володимир Зеленський прийняв низку кадрових рішень

Дата: 30.03.2024 11:27

Володимир Зеленський звільнив з посади першого помічника президента Сергія Шефіра.

Відповідний указ було опубліковано на сайті президента. 

Також Зеленський звільнив наступних співробітників ОП:

Володимир Зеленський звільнив Данілова з посади секретаря РНБО і призначив на його місце голову СЗР Литвиненка

Дата: 26.03.2024 15:56

Президент України Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря РНБО і призначив на його місце голову Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Олександра Литвиненка.

Про це йдеться у відповідних указах на сайті президента, опублікованих 26 березня.

Данілов обіймав цю посаду з 03 жовтня 2019 року, а Литвиненко очолював Службу зовнішньої розвідки з 23 липня 2021 року. До цього, він до 13 серпня 2019 року, був заступником секретаря РНБО.

Особливості звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності

Дата: 22.03.2024 10:41

Звільнення працівника з ініціативи роботодавця під час тимчасової непрацездатності завжди викликає питання щодо його легітимності та відповідності законодавству.

Окрім Залужного змістять і Шмигаля: експерт розповів хто потрапить під «перезавантаження» Зеленського?

Дата: 06.02.2024 17:56

Президент Зеленський в інтерв’ю телеканалу Tg1, відповідаючи на запитання щодо повідомлень у ЗМІ про ймовірну відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного заявив, що Україні потрібне загальне перезавантаження у керівництві державою. Він пояснив, що має на увазі ротацію цілої низки державних лідерів, «не тільки в одному секторі, такому як військовий».

За словами політолога Руслана Бортника Зеленський має намір провести серйозні зміни управлінської вертикалі в армії, пише Голос Today.

Чи існують підстави для звільнення мобілізованого працівника (відео)

Дата: 26.11.2023 10:56

Воєнний стан вніс свої корективи у трудові відносини. Адвокат Ігор Ясько розповідає, чи існують законні підстави для звільнення працівника з роботи у період служби за призовом під час мобілізації.

Так, у ч. 3 ст.119 КЗпП передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада.

Законність рішення ВРП про звільнення судді

Дата: 10.10.2023 18:23

ВПВС у своїх постановах неодноразово вказувала на те, що в межах судового розгляду, предметом якого є законність рішення ВРП про звільнення судді, не можуть оцінюватись обставини дисциплінарної справи відносно судді (у тому числі мотиви ВРП та оцінка нею обставин, що стали підставою для прийняття рішення в межах дисциплінарного провадження стосовно судді, а також окремі процедурні рішення цього органу).

Як звільнитися з роботи без обов'язкового відпрацювання?

Дата: 09.10.2023 08:53

Звільнення з роботи за власним бажанням (з ініціативи працівника) передбачає письмове попередження керівника (подання заяви на звільнення) про власний намір, за два тижні. Тобто, необхідне обов'язкове відпрацювання в двотижневий термін. Це зумовлено тим, що керівник за цей період має знайти нового працівника і предбачено трудовим законодавством (ст.38 КЗПП України).

Але бувають випадки, коли можливе термінове звільнення без обов'язкового відпрацювання. "Адвокат права" роз'яснює.

Звільнення за прогул працівника, який виконує обов'язки члена ДФТГ: що говорить судова практика?

Дата: 10.09.2023 10:04

З початку повномасштабного вторгнення багато людей вступили до ДФТГ та ТРО. Нерідко виконання обов'язків з територіальної оборони припадає на робочий час, що роботодавці трактують як прогул та взагалі як підставу для звільнення. Чи законно це та які рішення виносять суди?

Фабула справи:

Підписка на звільнення