борги
Затверджено Порядок ведення Реєстру платників - боржників: інформація про боржника та заборона виїзду
Наказом Мінфіну від 05.06.2023 р. № 290 затверджено Порядок ведення Реєстру керівників платників податків - боржників.
Реєстр будуть наповнювати відомостями про керівників, яким тимчасово обмежили право виїзду за межі України через непогашений податковий борг.
Реєстр боржників є безоплатним та відкритим, тобто користувачі зможуть побачити інформацію про:
Валюта боргу та валюта платежу
05.12.2022 ВС ухвалив постанову у справі № 753/8945/19, у якій зробив висновок, що за змістом частин 1, 2 ст. 533 ЦК України грошове зобов`язання має бути виконане в гривнях. Якщо в зобов`язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Валюта боргу - це грошові одиниці, в яких обчислена сума зобов`язання.
Стягнення коштів за борговою розпискою, яка не підписана позичальником
Верховний суд: правова можливість стягнення грошових коштів за борговою розпискою, яка не підписана позичальником
12 квітня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 756/14871/20, провадження № 61-5726св22 (ЄДРСРУ № 111078314) досліджував питання щодо стягнення коштів за борговою розпискою, яка не підписана позичальником.
Борги за електроенергію відображатимуться в кредитній історії клієнта - YASNO
YASNO та Українське бюро кредитних історій почали співпрацювати і, відтепер, бюро отримуватиме інформацію про клієнтів YASNO, які накопичили заборгованість за спожиту електроенергію і ця інформація буде відображатись в їхній кредитній історії.
Кредитна історія клієнта – це інформація про кредити та дисципліну щодо їхньої оплати, яка надається різними установами (банками, фінансовими та лізинговими компаніями та ін.) та зберігається у базі даних Українського бюро кредитних історій.
Несплата боргу за навчання - які наслідки можуть бути для студента
Питання:
Деканат повідомив що в разі не сплати боргу за навчання, вони будуть звертатися до суду, щоб я оплатив. Я зараз на 4 курсі, хоч і цілий курс починаючи з 1 вересня я не був присутнім на жодному занятті (зараз все онлайн), через свої погляди і не бажання витрачати більше часу і коштів на теперішню якість освіти.
Отже, маю питання - як я можу захиститися якщо дійде до суду, або які наслідки можуть бути далі?
Я за кордоном, український ВНЗ.
Відповідь:
Про визнання недійсним повідомлення про анулювання боргу
Рішення ВС у справі № 758/2990/17 від 11.01.2023 https://cutt.ly/l9HsgY7
Позичальник звернувся до суду з позовом до Кредитора про визнання недійсним повідомлення про анулювання боргу. На переконання Позичальника, це повідомлення є правочином, оскільки на його підставі відносно Позичальника прийнято податкове повідомлення-рішення, якими йому збільшено суму грошового зобов'язання з ПДФО.
Заборгованість держави перед банками за програмою “5-7-9%” досягла критичних значень
В умовах воєнного часу банківський сектор суттєво скоротив свої програми клієнтського кредитування, однак фінустанови, як і раніше, продовжують обслуговувати позики, видані в рамках державних кредитних програм, таких як «5-7-9%». Проте борг держави перед комерційними банками вже досяг вражаючих значень.
Так, станом на кінець року заборгованість становила 2,6 млрд грн. Про це йдеться у звіті НБУ, повыдомляє psm7.com .