Факт бронювання військовозобов’язаної особи після її призову не є поважною причиною для її звільнення з військової служби під час воєнного стану: судова практика.
Важлива судова практика для всіх військовозобов’язаних та військовослужбовців від Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, котрий наприкінці травня цього року ухвалив Постанову у справі № 260/1851/22 щодо питання можливості звільнення з військової служби на підставі бронювання.
Що слід враховувати у цій сфері?
1. Системний і буквальний способи тлумачення наведених норм дають Суду підстави для висновку про те, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та звільнення з військової служби під час мобілізації є різними поняттями і ґрунтуються на положеннях різних інститутів військового права (пункт 45 рішення).
2. За колом осіб бронювання стосується тільки військовозобов’язаних і є для них підставою для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Своєю чергою, звільнення з військової служби стосується військовослужбовців, тобто осіб, які проходять військову службу (пункт 46 рішення).
3. Факт бронювання військовозобов’язаної особи після її призову на військову службу не може розглядатися як поважна причина для її звільнення з військової служби під час воєнного стану на підставі підпункту «г» пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (пункт 48 рішення).
ВИСНОВОК
«… оскільки позивач був призваний на військову службу 14 березня 2022 року під час мобілізації в умовах воєнного стану, то він втратив статус військовозобов’язаної особи і набув статусу військовослужбовця, а відтак наказ Міністерства економіки України від 29 березня 2022 року про ЙОГО БРОНЮВАННЯ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ за підпунктом «г» пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Адвокат права