бухгалтерія

Хто, як і коли зможе скористатися звільненням від застосування різниць з податку на прибуток

Дата: 11.02.2024 11:41

 

За яких умов можна відмовитися від застосування різниць під час визначення бази з податку на прибуток? Як проставити у декларації з податку на прибуток відмітку про незастосування різниць? Чи можна після незастосування різниць знову повернутися до коригувань фінрезультату?

Цифрове видавництво Експертус

Зберігання первинки ФОП: чи обов'язково і чи є відповідальність

Дата: 17.08.2023 22:01

 

Чи повинні ФОП - платники ЄП першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ (крім е-резидентів) зберігати первинні документи? Коротка відповідь - так, про це ДПС неодноразово зазначала, у тому числі у роз'ясненнях із розділу "Запитання - відповіді Бази знань" ЗІР.

Мінімальні строки зберігання документів зазначені у ст. 44 ПКУ. Штрафи за незберігання первинки встановлені у п. 121.1 ПКУ - 1020 гривень.

Бухгалтерські послуги для бізнесу в Україні: ключ до успіху

Дата: 06.07.2023 18:37

У сучасному світі бізнесу, де кожна хвилина важлива, багато компаній в Україні звертаються до бухгалтерських послуг. Вони допомагають підприємствам зосередитися на своїх основних діяльностях, забезпечуючи при цьому високий рівень фінансового управління.

Бухгалтерські послуги в Україні включають в себе широкий спектр діяльності, від ведення бухгалтерського обліку до податкового планування та аудиту. Вони допомагають компаніям впоратися зі складними податковими законами, виконувати свої фінансові зобов'язання та забезпечувати прозорість у своїх фінансових операціях.

Відповідальності бухгалтера за порушення законодавства: умови виникнення та розмір відповідальності

Дата: 07.04.2023 10:45

Згідно до статті 8 Закону про бухоблік відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксації фактів здійснення господарських операцій у первинних документах, а також за зберігання оброблених документів, регістрів і звітності несе власник або уповноважений орган (посадова особа).

Тому відповідальність за недоліки у цій частині зобов`язань бухгалтер нести не може.

Водночас бухгалтер (у т. ч. головбух) виконує свої повноваження на підставі трудового договору як найманий працівник підприємства.

Адмінштрафи за порушення ведення податкового обліку: чи застосовуються під час війни?

Дата: 03.12.2022 14:58

У Державній податковій службі пояснили, чи застосовується адміністративна відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку у період дії воєнного стану.

Кавовий бізнес в Україні: як оформити все документально?

Дата: 30.08.2022 16:55

Що може бути прекраснішим, ніж запах ароматної кави у вашому закладі? Вона принесе у ваше життя тільки плюси: додасть затишку, зацікавить нових відвідувачів та стане додатковим джерелом прибутку.

Але питання як все оформити документально. Які КВЕД та ЄП обрати?

Якщо ви хочете відкрити «каву на колесах», потрібно зареєструвати першу групу ЄП (відкрити ФОП). Тоді ви зможете продавати каву з розносів, лотків тощо.

У такому випадку вам не потрібно робити РРО/ПРРО. Достатньо зареєструвати КВЕД 47.81.

Штрафи за порушення термінів зберігання первинних документів

Дата: 09.12.2021 17:48

Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків надало наступне роз’яснення щодо штрафів за порушення платниками податків термінів зберігання первинних документів:

Так, платники податків мають забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи:

УВАГА! Повідомлення до ДФС про прийняття працівника на роботу (+документ)

Дата: 26.02.2018 12:15

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Підписка на бухгалтерія