Чергова перевірка законності виїзду за кордон у воєнний час: у нардепа Дубінського проводять обшуки

Дата: 03.08.2023 14:49

СБУ і ДБР проводять обшуки у народного депутата Олександра Дубінського, який начебто під виглядом лікування родича поїхав на відпочинок за кордон.

Зокрема, правоохоронці перевіряють обставини та законність його виїзду за кордон у період воєнного стану.

За даними слідства, нардеп Олександр Дубінський поїхав за межі України під виглядом супроводження свого батька на лікування до іноземного медзакладу. При цьому батько нардепа виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно – без фактичного супроводу сину.

Крім того, правоохоронці розслідують факти підписання народним депутатом офіційних документів під час його перебування за межами України, що може свідчити про їх підроблення.

Наразі, повідомляється, що для з’ясування всіх обставин і надання правової оцінки діям народного депутата тривають слідчі дії у межах кримінального провадження, розпочатого за двома статтями КК України:

  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї за попередньою змовою групою осіб).

Санкція статей передбачає покарання до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

1