ДБР повідомило підозру офіцеру з Апарату Головнокомандувача ЗСУ, який подарував гранати Частякову

Дата: 09.11.2023 12:23

ДБР повідомили про підозру офіцеру, старшому помічнику Головнокомандувача ЗС України, який подарував гранати загиблому колезі Геннадію Частякову.

Як повідомили в ДБР, було встановлено, що офіцер набув без відповідного на це дозволу 8 ручних універсальних наступально-оборонних гранат «DM 51A2» та приніс їх до свого службового кабінету. Згодом він упакував шість з них у подарунковий дерев’яний ящик та поклав туди пляшку алкоголю. Цей ящик він подарував військовослужбовцю Геннадію Частякову з нагоди його дня народження.

"Цими діями офіцер фактично вчинив збут вибухових пристроїв, а ще дві гранати він продовжив зберігати у шафі свого робочого кабінету, де вони були вилучені працівниками правоохоронних органів" - додали в ДБР.

Таким чином, офіцеру повідомлено про підозру у придбанні, зберіганні, носінні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 7 років.

Нагадаємо, що 6 листопада 2023 року під час розпакування подарунка відбувся підрив гранати, у результаті чого помічник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Геннадій Частяков загинув. 

Наразі досудове слідство триває, встановлюються усі факти, пов’язані з трагічною подією і розглядаються декілька версій, зокрема:

  • нещасний випадок в результаті необережного поводження з боєприпасами;
  • вбивство на замовлення спецслужб рф;
  • вбивство на ґрунті неприязних відносин;
  • спроба вбивства спецслужбами рф іншого офіцера Апарату Головнокомандувача ЗС України.

Нещасний випадок в результаті необережного поводження з боєприпасами в ДБР вважають головною версією.