ДБР завершило розслідування стосовно офіцера, який подарував бойові гранати помічнику Головкома

Дата: 29.03.2024 11:37

У ДБР завершили досудове розслідування щодо офіцера з Апарату помічників Головнокомандувача ЗСУ, який подарував гранати загиблому колезі Геннадію Частякову.

Військовий передав загиблому вибуховий «подарунок» з гранатами на честь дня народження. При цьому він не попередив колегу про справжність гранат та не пересвідчився, що він та інші присутні у робочому кабінеті зрозуміли, що він дарує саме вибухові пристрої.

Як наслідок, під час розпакування «подарунка» вдома одна із гранат вибухнула в руках Частякова, який був впевнений що це сувенірні чарки. Від отриманих поранень він загинув на місці, а його неповнолітній син отримав тяжкі тілесні ушкодження.

1
Геннадій Частяков

На першочерговій стадії досудового розслідування підозрюваному повідомлялося про підозру у незаконному збуті бойових припасів (ч. 1 ст. 263 КК України) але згодом фігуранту було повідомлено про зміну підозри. Зокрема, наразі він підозрюється у викраденні, привласненні та збуті боєприпасів, вбивстві через необережність та нанесенні тяжкого тілесного ушкодження через необережність (ч. 4 ст. 410, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 119 , ст. 128 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, - зазначили в ДБР.