Депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті отримав підозру в терористичному акті

Дата: 16.12.2023 21:03

За матеріалами СБУ підозру отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті.

Слідчі Служби безпеки кваліфікують підрив трьох бойових гранат під час засідання Керецьківської сільської ради на Закарпатті як терористичний акт, який призвів до тяжких наслідків.

Підривнику, місцевому депутату від партії "Слуга Народу" Сергію Батрину, повідомили про підозру за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт).

В результаті підриву постраждало 23 людини включно із підозрюваним. Вчора їх госпіталізували до кількох медзакладів області. Це 16 чоловіків і 7 жінок віком від 28 до 68 років. Вони отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості, у більшості діагностували осколкові поранення.

Самого підривника затримали, він опритомнів і наразі перебуває у лікарні під наглядом медиків і правоохоронців. Згодом йому оберуть запобіжний захід.

"Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігуранта, де серед іншого виявили "передсмертну записку", зміст якої вивчається" - зазначили в СБУ.

Пізніше, місцевий журналіст Віталій Глагола повідомив, що у лікарні Сваляви помер один із поранених після вибуху гранат.

Мова йде про 55-річного депутата Пряділя Віктора Павловича із села Березники.  Йому ампутували ногу і він був в реанімації у важкому стані.

Таким чином, підозру підривнику можуть перекваліфікувати на тяжчу – ч.3 статті 238 (терористичний акт, що призвів до загибелі людини).