"А для чого людина йде на війну, як не вбивати?" - Денис Малюська прокоментував мобілізацію засуджених

Дата: 11.05.2024 14:44

Верховною Радою України був ухвалений законопроект про мобілізацію засуджених.

Про свою позицію по цьому питанню розповів в інтерв'ю BBC News Україна Міністр юстиції Денис Малюська.

Зокрема Міністр однозначно підтримав таке рішення і висловився за більш широке залучення цієї категорії людей для участі на фронті, в бойових діях.

"В кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних Сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні" - зазначив Денис Малюська.

Міністр юстиції додав, що засуджені за вбивство двох і більше осіб, особливо ув'язнених довічно - це, як правило, люди, які вчинили злочин в дуже юному віці, 18-19 років у яких мозок був ще не сформований, психіка нестабільна і після десятків років у в'язниці зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років.

"А для чого людина йде на війну, як не вбивати? Тим паче, якщо ми говоримо про вбивць, особливо про засуджених довічно" – Денис Малюська.

Денис Малюська

Щодо паралелів з російським "Вагнером" або підрозділами рф з колишніх в'язнів "Шторм Z" та "Шторм V" Малюська зазначив, що звісно є схожість, але все ж мова йде про різницю в підходах. У них це була примусова мобілізація, у них всіх примусили піти, у них нікого не готували, без підготовки це було більшою частиною просто "м'ясо".

А в українському варіанті, Малюська повідомив, що це контракт з ЗСУ. Контракт – це згода, це юридичні механізми, не просто завербували, випустили, потім не знають, що робити. Це оцінка ризиків кожного суб'єкта, який виходить.

Щодо кількості потенційних бійців з числа засуджених то Міністр юстиції сподівається, що тисяч десять можна було б залучити, а може трошки більше. Якщо брати і ув'язнених і людей з судимостями то це десять-двадцять тисяч.