довкілля

Збитки українському довкіллю внаслідок російської війни вже сягають майже 85 млрд євро - Міндовкілля

Дата: 29.03.2025 18:09

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС представила оновлені дані щодо збитків унаслідок бойових дій.

Зокрема, вона зазначила, що збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій, у повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю, заміновано та забруднено боєприпасами чверть території України, а 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій

У Міндовкіллі нагадали, чому не можна спалювати сухе листя і траву і яка можлива відповідальність за такі дії

Дата: 12.03.2025 11:10

Навесні багато українців досі спалюють суху рослинність та листя, тому у Міндовкіллі нагадали, що окрім того, що це шкодить природі та здоров’ю людей, в Україні за такі дії передбачені штрафи.

Зокрема, варто пам’ятати:

Cпалювання листя та сухої трави: які штрафи передбачені для порушників (інфографіка)

Дата: 14.04.2024 18:04

Спалювання сухостою (суха трави, листя) має негативні наслідки для довкілля. Коли спалюється сухостій, відбувається:

  • абруднення повітря;
  • знищення мікрофлори ґрунту та біорізноманіття;
  • втрата родючості ґрунтового покриву.

У Мінюсті нагадали, що спалювання листя та сухої трави заборонено в Україні і може призвести до юридичних наслідків.

Детально про адміністративну та кримінальну відповідальність в інфографіці:

У Мінекономіки підрахували орієнтовні збитки, які росія завдала довкіллю України та вимагають притягнення до відповідальності

Дата: 22.10.2023 14:38

Відновлення екосистеми України, що постраждала внаслідок широкомасштабної агресії рф, неможливо розпочати без розмінування, а також необхідно притягти до відповідальності агресора та змусити компенсувати збитки, завдані ним довкіллю.

Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Право особи на безпечне довкілля: позиція Верховного Суду

Дата: 10.06.2023 14:50

Про те, чи може особа виступати як суб’єкт права на позов у випадку, коли порушується її право на безпечне довкілля?

Цей кейс розглядався Верховним Судом. Зокрема, про це йдеться в постанові від 18 травня 2023 року в справі № 759/23414/20.

У цьому кейсі позивач звернувся до суду з позовом щодо оскарження видання і складення містобудівних умов та обмежень, підтверджуючи своє право на такий позов тим, що позивач проживає поруч із ділянкою, на якій планується забудова.

Умови, що вказують на необхідність отримання суб`єктом господарювання дозволу на викид забруднюючих речовин

Дата: 03.06.2023 10:17

Необхідність отримання суб`єктом господарювання дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря виникає за наявності певних умов: по-перше - це встановлення того факту, що певний об`єкт є джерелом викиду, тобто є об`єктом (підприємством, цехом, агрегатом, установкою, транспортним засобом тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин, а норматив якості атмосферного повітря не відповідає критеріям якості атмосферного повітря, який відображає гранично допустимий максимальний вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі і при якому ві

Яка шкода завдана довкіллю внаслідок повномасштабного вторгнення росії?

Дата: 01.05.2023 15:15

Серед численних злочинів росіян є ті, які подекуди, залишаються поза увагою (злочини проти довкілля). Проте, їх наслідки відчують  багато поколінь, в тому числі за межами нашої країни.

Державною екологічною інспекцією України, завдяки розробленим Міндовкілля методикам, нараховано понад 1,9 трильйони гривень шкоди довкіллю. Це забруднення водойм та повітря, спалені ліси,  знищені  заповідники та засмічення грунтів і земель відходами.

Підписка на довкілля