Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС представила оновлені дані щодо збитків унаслідок бойових дій.
Зокрема, вона зазначила, що збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій, у повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю, заміновано та забруднено боєприпасами чверть території України, а 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій
"Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту", – наголосила міністр.
Крім того, Гринчук повідомила, що новий виклик для України та партнерів – наслідки влучання російського ударного дрона в захисну оболонку арки конфайнменту Чорнобильської АЕС. Держави ЄС брали безпосередню участь у будівництві цього об’єкта, і тепер ці зусилля знівельовано. Цей кейс – не тільки про масштабні руйнування та необхідність значного фінансування для їх ліквідації, а й про ядерну небезпеку всього континенту.
Міністри країн ЄС висловили підтримку та готовність взаємодіяти за актуальними екологічними напрямками.
Євросоюз продовжить підтримку українських ініціатив з документування збитків та міжнародних судів щодо руйнування довкілля внаслідок бойових дій. Також Україна може розраховувати на допомогу у розвитку євроінтеграційних ініціатив, зокрема, покращення якості моніторингу довкілля.