Ексголову Конституційного суду Олександра Тупицького заочно взяли під варту

Дата: 29.07.2022 19:56

Подільський районний суд Києва змінив ексголові Конституційного суду Олександру Тупицького запобіжний захід із застави на тримання під вартою.

Про це повідомив прокурор Олексій Донський, пише «Судовий репортер» .

Рішення було ухвалено 29 липня. Напередодні через неявку захисників засідання відкладалося і суд ухвалив призначити Тупицькому адвоката із Центру вторинної безоплатної правової допомоги.

Втім, вранці 29 липня до суду прибули захисники, які захищають Тупицького за договором. Вони намагалися знову ініціювати відвід судді у восьмий раз. Але суддя Людмила Казмиренко розцінила це як зловживання правом на відвід і продовжила розгляд клопотання прокурора.

Нагадаємо, що Подільський суд Києва раніше оголосив колишнього голову і екссуддю Конституційного суду України Олександра Тупицького в міжнародний розшук.

15 травня цього року закінчився строк повноважень Тупицького як судді Конституційного суду.

На початку квітня 2022-го ДБР почало розслідувати незаконну втечу за кордон ексголови Конституційного суду України Олександра Тупицького.

Слідчі вважають, що в період війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.

Тупицький перебуває в Австрії у Відні. Його сфотографували в центрі австрійської столиці поруч із автомобілем, зареєстрованим на дружину. Тупицький стверджує, що перебуває у столиці Австрії за сімейними обставинами, оскільки його дружина поїхала туди народжувати дитину.

28 травня 2021 року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва справу стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.

Але за понад рік в суді так і не оголосили обвинувальний акт. Більшість засідань буди зірвані неявкою сторони захисту, в тому числі, перебуванням Тупицького на лікуванні. Зрештою, розгляд стало неможливо продовжувати, оскільки обвинувачений виїхав за кордон.

Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.

Строк давності за один із епізодів — примушування свідка до зміни показань — вже сплив. Це кримінальний проступок, за який особу можна притягнути до відповідальності протягом 2 років з моменту скоєння. За введення слідчого в оману Тупицькому загрожує максимально до 5 років позбавлення волі.