Гаазький суд ухвалив висновок по справі збиття літака рейсу MH17 і оголосив вироки причетним до цього

Дата: 17.11.2022 19:15

Суд у Гаазі ухвалив висновок про те, що літак MH17 був збитий ЗРК "Бук", запущеним з боку селища Первомайське, яке на той час контролювали бойовики "ДНР".

Також у суді було встановлено, що в момент падіння "Боїнга" Україна перебувала у збройному конфлікті з "ДНР", яка, у свою чергу, була під контролем росії.

"Суд встановив, що російська федерація мала загальний контроль над так званою "ДНР" з квітня 2014 року. Багато ватажків сепаратистів були тісно пов'язані з керівництвом росії. Зокрема, "прем'єр-міністр" Олександр Бородай називав радника путіна Владислава Суркова "своєю людиною в кремлі". Крім того, кремль погодив призначення на "міністерські пости" та координував постачання російських озброєнь на Донбас".

Головне із судового засідання:

Суд вважає, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук», який перебував у полі під Первомайським у Донецькій області. Тоді територія контролювалася бойовиками, підконтрольними росії.

Суд визнає, що росія забезпечила підготовку сил «днр» та поставку зброї туди. Це фактично означає, що офіційна москва брала участь у терористичному акті і збитті літака. 

Обвинуваченими по справі проходять:

  1. Ігор Гіркін-Стрєлков — колишній офіцер ФСБ, на момент збиття літака, називав себе «міністром оборони» угруповання «днр» (громадянин рф).
  2. Сергій Дубинський ("Похмурий") — полковник запасу гру рф, на той момент «генерал-майор» в угрупуванні «днр», який очолював там «гру» (громадянин рф).
  3. Олег Пулатов («Гюрза»), — підполковник запасу вдв зс рф (громадянин рф). У «днр» отримав «звання полковника» і тоді був заступником Дубинського.
  4. Леонід Харченко ("Крот") - "командир розвідпідрозділу так «гру» «днр» (громадянин України), був у підпорядкуванні у Дубинського.

Так, у суді  заявили, що організацією перевезення "Бука" займався обвинувачений громадянин рф Сергій Дубинський (Похмурий). Інший обвинувачений – росіянин Олег Пулатов – відповідав за безпечний коридор для перевезення "Бука". У свою чергу росіянин Ігор Гіркін (Стрєлков), який на той момент був "міністром оборони" бойовиків "ДНР", відповідальний за встановлення озброєння та переговори з відповідальними особами у москві.

"Гіркін, Дубинський і Харченко засуджені до в'язниці. На думку суду, їхні дії призвели до катастрофи літака. Вони винні у вбивстві 298 осіб. Вони зізнаються винними", - заявили в суді.

"На Пулатова не накладається жодна кримінальна відповідальність, як на інших обвинувачених. Пулатов оголошується невинним за обома пунктами, за якими він підозрювався. Таким чином відхиляється вимога прокуратури помістити його до в'язниці", - додав головуючий суддя.

За результатами розгляду справи Гаазький суд заочно засудив Гіркіна, Дубинського та Харченка до довічного ув'язнення.

За інформацією Телеграф