Міноборони запровадило новий інструмент контролю якості речового забезпечення для Збройних сил України – каталог типових дефектів речового майна, який повинен посилити вимоги до постачальників, забезпечити прозорість процедур приймання продукції та уніфікувати підходи до оцінки якості.
Каталог доступний як в електронному, так і в паперовому форматі. У ньому систематизовано найпоширеніші дефекти, виявлені під час перевірок зразків продукції з 2022 року – зокрема у тканинах, засобах індивідуального захисту, взутті та інших елементах речового забезпечення.
«Цей інструмент дозволяє нам підвищити вимоги до постачальників, зробити приймання майна більш прозорим, а якість речового забезпечення ще вищою. Збройні сили мають отримувати лише найкраще», – наголосив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Каталог також стане спільною інформаційною платформою для взаємодії з постачальниками, допомагаючи фіксувати та кваліфікувати виявлені недоліки. Це забезпечить єдиний підхід до оцінки якості продукції незалежно від регіону, підрозділу чи виду майна.
«З огляду на те, що приймання речового майна здійснюється у різних місцях та різними спеціалістами, ми потребували єдиних стандартів. Каталог дозволяє Територіальним центрам контролю якості працювати узгоджено, незалежно від регіону чи виду майна», – зазначив начальник Центрального управління контролю якості Ігор Лещенко.
Розробка й впровадження цього документа – один із кроків до посилення інституційної спроможності системи речового забезпечення ЗСУ та гарантія, що українські захисники отримують якісне, надійне та безпечне спорядження.