Мінцифри розробляє оновлену концепцію е-Суду: які послуги планують "оцифрувати"?

Дата: 28.02.2024 16:29

Оновлення електронного суду (е-Суд) дозволить громадянам онлайн подавати позови, отримувати документи та розглядати справи у зручний час, а суддям — не друкувати паперові справи, а проводити засідання у форматі відеоконференцій.

Про це зазначили в Міністерстві цифрової трансформації України, додавши, що основа цифровізації судової сфери — Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС).

Після аудиту Мінцифри виявили, що треба оновити для більш ефективної роботи е-Суду і тому планують запустити оновлені сервіси для громадян.

Зокрема, завдяки трансформації електронного суду українці зможуть:

  • звертатися до суду онлайн у зручний час 24/7;
  • отримувати судові рішення в електронній формі;
  • подавати докази;
  • сплачувати штрафи, вносити та повертати судові збори та застави;
  • подавати процесуальні документи та повідомляти про події;
  • ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи;
  • переглядати відкриті дані та реєстри;
  • аналізувати судову практику й ефективність роботи судів.

Зараз в е-Суді вже доступні електронний кабінет, можливість відеоконференцій та документообігу онлайн.

Частина сервісів для громадян будуть доступні в окремому е-кабінеті, а частина — у Дії. Нині працюємо над поданням електронного виконавчого документа по судовій справі до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) для виконання судового рішення. Наприклад, щоб стягнути аліменти з боржника, не треба буде шукати адресу підходящої служби та ходити до суду. Громадяни надсилатимуть та отримуватимуть документ автоматично, а сповіщення про всі кроки справи надходитимуть у Дії.

У Мінцифри зазначили, що судові сповіщення, судові рішення та судові штрафи вже є в Дії.

Наразі сервісами користуються 50 тис. працівників суду й судових організацій та більш ніж 6,7 млн громадян, адвокатів, нотаріусів, слідчих органів та представників бізнесів. А кількість судових рішень, які розглядали за 2021–2023 роки, — 16 904 405.