ООН ухвалила резолюцію, яка закликає рф зупинити бойові дії та вивести війська з України, а також підтримала українську «формулу миру»

Дата: 24.02.2023 09:07

Напередодні року боротьби України проти російської агресії Генасамблея ООН ухвалила безпрецедентно важливе рішення — запропоновану Україною резолюцію, яка закликає рф зупинити бойові дії та вивести свої війська з України, а також закріплює основні положення української «формули миру».

За резолюцію проголосували 141 з 193 країн-членів країн, 7 висловилися проти, ще 32 утрималися.

Серед країн, які проголосували "проти" - КНДР, Еритрея, Білорусь, Малі, Нікарагуа, росія та Сирія.

У резолюції, зокрема, йдеться про те, що ООН:

 • Закликає дотримуватися принципів Статуту ООН, які лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого та надійного миру в Україні.
 • Підтверджує свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.
 • Знову заявляє про свою вимогу до рф негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої озброєні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах.
 • Закликає всі сторони дотримуватися міжнародного права, в тому числі щодо ставлення до військовополонених та захисту цивільного населення.
 • Наголошує на необхідності утримуватися від того, щоб зазнавали нападів, знищувалися, переміщалися або приходили в непридатність об'єкти, які є необхідними для виживання цивільного населення.
 • Закликає до негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України та будь-яких навмисних нападів на цивільні об'єкти, включаючи житлові будинки, школи та лікарні.
 • ООН заявляє про необхідність притягнути до відповідальності винних у скоєних на території Україні злочинів шляхом проведення належного, справедливого та незалежного розслідування та реалізації судового переслідування на національному чи міжнародному рівні.

Як голосували в ООН:

1 

В свою чергу Китайське МЗС опублікувало анонсований власний так званий "мирний план" щодо врегулювання війни росії проти України.

Він з'явився на сайті МЗС Китаю.

Оприлюднений документ складається з 12 пунктів:

 1. Повага до суверенітету всіх країн
 2. Відмова від "менталітету холодної війни"
 3. Припинення військових дій
 4. Відновлення мирних переговорів
 5. Вирішення гуманітарної кризи
 6. Захист цивільного населення та військовополонених
 7. Забезпечення безпеки атомних електростанцій
 8. Зменшення стратегічних ризиків
 9. Сприяння експорту зерна
 10. Припинення "односторонніх санкцій"
 11. Підтримка стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок
 12. Сприяння післявоєнній відбудові.

Крім того в документі акцкнтується, на важливості підтримання зустрічних кроків Москви і Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації і повного припинення військових дій.