Паперові повістки ТЦК більше не надсилатимуть: адвокат розповів, що змінюється в процедурі мобілізації

Дата: 25.01.2026 12:44

Всі пам'ятають про "мільйон повісток військовозобов'язаним" у минулому році? Але ж чому повістки ТЦК більше не розсилають масово, як це робилося до цього?

Тому що необхідність у цьому відпала, - зазначає адвокат Роман Сімутін.

Він додав, що зараз їх нікому навіть не вручають і на блокпості, бо якщо в людини відсутня бронь або відстрочка, і вона навіть не перебуває “у розшуку”, то її просто везуть в ТЦК.

Логіка такого підходу наступна: навіщо вручати повістки, по яких ніхто не ходить, якщо простіше всіх оголосити в розшук, виставивши відповідні алгоритми в "Резерв+". А той факт, що це суперечить самій же постанові нікого це цікавить.

Адвокат додає, що повістки поштою здебільшого надсилали заброньованим працівникам, якраз за місяць-два до перебронювання. Чому та для чого це роблять? 

Спершу розберемо “чому”. 

Ви запитаєте: а хто ж тоді надсилає та підписує повістки, які приходять у "Резерв+"?

Хочете здивую вас? Якщо вам прийшла така повістка, то її підписав не начальник ТЦК, її вам відправив робот, бот, програма.

Бо всі повідомлення в "Резерв+" , як от "Ви не з'явилися по повістці" або "Ви не з'явилися на ВЛК", чи вам "Направлене мобілізаційне розпорядження" – це все генерує програма, тобто спеціально розроблений і відповідно прописаний алгоритм.

Роман Сімутін пояснив на прикладі: нещодавно багатьом висвічувався статус у "Резерв+" - "Не пройдено ВЛК". Чому таке сталося? Бо розробники прописали алгоритм, відповідно до якого у тих, хто не має в графі "Резерв+" пройденого ВЛК та у тих, хто був визнаний обмежено придатним та до 5 червня не з'явився для проходження ВЛК, "Оберіг" автоматично виставляє порушення правил військового обліку. Без складених протоколів і постанов.

На думку адвоката, реальна мета зазначених вище повідомлень у "Резерв+", оцих червоних стрічок – це наступна схема: неявка по повістці = розшук ТЦК = неможливість перебронювання і підстава для затримання та доставки в ТЦК.

Більш детально дивіться у відео: