приватизація землі
Приватизована на одного під спільним будинком земля ділиться при розлученні
Постанова Верховного суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду Синельникова Є. В., Білоконь О. В., Осіяна О. М., Сакари Н. Ю. (суддя-доповідач), Шиповича В. В. від 04 жовтня 2023 р. по справі №691/1240/18.
Спадкоємці мають право на завершення приватизації землі, яка розпочата спадкодавцем
Постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Коломієць Г. В. (суддя-доповідач), Гулька Б. І., від 04 вересня 2023 року у справі № 394/379/21
https://reyestr.court.gov.ua/Review/113236190
Позивачам наказом ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області було відмовлено у наданні дозволу на завершення процедури приватизації в порядку спадкування та розробленні документації із землеустрою.
Щодо права члена фермерського господарства на приватизацію земельної ділянки
ВПВС у постанові від 20.06.2023 у справі № 633/408/18 https://reyestr.court.gov.ua/Review/112516537 конкретизувала висновок, викладений у постановах Касаційного адміністративного суду, та зазначила, що член фермерського господарства, який отримав земельну ділянку у користування для створення фермерського господарства і раніше не набув права на земельну частку (пай), може цю (отриману ним) земельну ділянку приватизувати у розмірі земельної частки (паю).
Приватизація земельних ділянок в умовах воєнного стану
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери життя, в тому числі і на регулювання земельних відносин. Перші законодавчі акти, що приймалися на початку війни, були спрямовані на захист продовольчої безпеки. Одночасно був закритий доступ до реєстрів, кадастру, була заборонена безоплатна передача земельних ділянок у власність.