Роботодавці мають відзвітувати про заброньованих працівників (форма звіту)

Дата: 20.06.2024 22:47

До 10 липня 2024 року роботодавці мають подати органу державної влади, іншому державному органу, органу місцевого самоврядування звіт про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані станом на 1 липня.

Мова йде про осіб, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Важливо знати!

4 червня 2024 року Кабінет Міністрів України продовжив на 3 місяці дію відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки, які були чинні станом на 7 травня.

Це необхідно врахувати під час звіту!

До звіту включаються зведені показники за юридичними особами, тобто із відомостями за підпорядкованими їм структурними підрозділами і філіями, незалежно від їх місцезнаходження.

ФОРМА ЗВІТУ 

Куди подавати звіт?

  1. Центральним органам виконавчої влади, що здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, СБУ або Мінстратегпрому – підприємствами, установами та організаціями, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань.
  2. Центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та/або реалізує державну політику у відповідній сфері, відповідній обласній, Київській та Севастопольській міській держадміністрації (військовій адміністрації у разі її утворення), Секретаріатові Кабінету Міністрів України, органам, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, – підприємствами, установами та організаціями, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Що буде за неподання звіту?

За новою редакцією статті 210-1 КпАП, яка діє з 19 травня 2024 року, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 34 000 до 59 500 грн.

Нагадуємо, що у постанові Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №205/1993/17-ц (касаційне провадження №61-1664св17) установлено, що особливий період діє в Україні від 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію» (Указ №303/2014). (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/303/2014#Text) Також у цій справі наголошується, що Президент України відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав. Отже, Верховний Суд, забезпечуючи єдність правозастосовної практики, дотримується правової позиції, згідно з якою особливий період в Україні діє.

Адвокат права