Що легше збивати: «Іскандер» чи корейські ракети, і як боротися з іранською балістикою - відповідь експерта

Дата: 17.09.2024 10:30

Нещодавно з'явилась інформація про передачу росії балістичних ракет Іраном. Раніше рф вже отримала певну кількість ракет «КН-23» від КНДР, які неодноразово запускалися агресором по території України.

Авіаційний експерт Валерій Романенко розповів для "Голос Today" що легше збивати - «Іскандер» чи корейські ракети і як можна боротися з іранською балістикою.

«Скажімо так, «Іскандер» здатний ще гуляти по траєкторії на кінцевому етапі, а корейські ракети загалом ні. Там теж є кермо управління, там все це зроблено, але чи закладається це в програму, не можу сказати. Для оператора ЗРК різниці немає. І навіть ви бачите, коли йдуть рапорти зранку від прес-служби ПС, там написано «Іскандер»/«КН-23». Тобто їх розрізнити можна тільки вже на землі, по уламках», - пояснив Валерій Романенко. 

Експерт зазначив, що кількість ракет у росії в рази переважає запаси українські. Зокрема, за даними ГУР росіяни збільшили випуск «Кинджалів» та «Іскандерів» - до 50 штук на місяць За його словами, це дуже схожі ракети з мінімальною різницею. Ще Іран нещодавно передав першу партію балістичних ракет - 200 штук. І надійшла нова партія північно-корейських ракет.  А корпорація Raytheon (постачальник для України) заявила, що здатна випустити не більше 40 ракет на місяць.

«Єдине, що я можу сказати, що є надія, що на іранські і абсолютно точно на ракети КНДР можна вплинути засобами РЕБ. Ви бачили, підвели статистику, на жаль, вона лише за лютий місяць цього року - з 24 пусків корейських ракет лише два можна було вважати успішними, бо вони таки влучили і уразили ціль. Можна порахувати, там десь в районі 4% виходить ефективність цих ракет. Тобто це засоби РЕБ. Коли вивчали конструкцію північно-корейської КН-23, там сказали, що дуже низький технологічний рівень. Російські «Іскандери» мають опльотку проводів в середині ракети таку, на яку не можна подіяти засобами РЕБ. На північно-корейських ракетах - проводка і проводка, не заморочувалися з цим питанням. Тому можна впливати на них, ставивши радіоелектронні перешкоди», - розповів Романенко. 

Щодо іранських ракет, то експерт припускає, що на них також будуть діяти РЕБ.

«Ми довгий час не могли підібрати ключика до «Шахедів», бо вони були досить досконалими. Але зараз «Шахеди» гуляють куди завгодно, і не без допомоги наших фахівців з радіоелектронної боротьби. Довго точилися розмови, що всі засоби РЕБ потрібно об'єднувати в єдину систему. Оскільки є система протиповітової оборони, і має бути система РЕБ. Я думаю, що це зроблено, і я сподіваюся, що на іранські ракети це також впливатиме. Це один із способів зменшити втрати від цих ракет», - резюмував Валерій Романенко.