Що можна взяти з собою з готелю, а за що передбачена відповідальність?

Дата: 27.07.2024 10:51

Зізнавайтеся, хто з вас «присвоював» собі полотенечко з готельного номеру? Так-так, коли ми опиняємося в готельному номері і бачимо полички у ванній, забиті маленькими пляшечками і флакончиками, в кожному з нас прокидається клептоман. Часом лише моральність (або маленький розмір валізи) заважають забрати додому всі ці «мильно-пінні» приналежності, а на додачу прихопити і капці.

Що ж можна взяти з собою з готелю, а за що передбачена відповідальність розповідає "Адвокат права".

Що найчастіше крадуть у готелях туристи?

Практично все, що «погано лежить». Халати, рушники, лампочки, постільну білизну, батарейки з пультів, подушки, вішалки для одягу, навіть чохли для матраців та кришки унітазів. Однак, першість утримують вищезгадані «мильно-пінні» і капці. При цьому, з маленьких незалежних готелів крадуть значно менше, ніж із закладів, що належать великим готельним мережам.

Насьогодні викрадення чужого майна є кримінально караним діянням, якщо його вартість становить більше 302 грн 80 копійок. 

Що можна взяти з собою з готелю?

Переконавшись, що повністю викорінити крадіжку речей з готелів неможливо, їх власники і постояльці прийшли до цілком логічного негласного компромісу. Основний принцип простий: якщо предмет не може бути використаний повторно, його можна брати з собою.

Таким чином, можете сміливо пакувати в чемодан одноразові готельні капці, шапочку для душу, бритва, зубну щітку. Так само ніхто не стане вас наздоганяти за схоплені з собою (в межах розумного) мило, шампунь чи гель для душу.

Крім того, вважається нормальним, якщо постоялець взяв «на пам'ять» сувенірну і канцелярську продукцію з логотипом готелю: сірники, ручки, блокнот, швейний набір. Користуючись ними, ви будете створювати готелеві додаткову рекламу, за яку, як відомо, потрібно платити чи малі кошти. А так - готелю навіть дешевше.

А ось зникнення таких речей, як рушник, халат, попільничка та інших, які не потрапляють під поняття «одноразовий», вважається звичайним злодійством, що досить суворо карається в деяких країнах.

Наприклад, в Японії заарештували молодят, які намагалися винести халати і попільничку, а в Нігерії жінку засудили до трьох місяців в'язниці за крадіжку двох рушників.