16 січня на ютуб-каналі «Народна правда» з’явилось відео під заголовком «Зворотня сторона Bihus.Info: нюхнули "фєну", закинулись MDMA, курнули трави і погнали розслідувати», де оприлюднили фрагменти телефонних розмов нібито деяких працівників Bihus.Info, що обговорюють можливість придбання наркотиків, а також момент вживання начебто наркотичних засобів під час новорічного корпоративу в заміському комплексі.
Керівник Bihus.Info Денис Бігус підтвердив, що на нещодавній новорічний корпоратив, який проводила редакція проєкту, «декілька персонажів (дякувати Богу, не з журналістів), оператори, притягли трави». У своєму коментарі він також наголосив, що ті працівники, які вживали під час корпоративу наркотики, звільнені.
Також засновник проекту повідомив, що за командою журналістських розслідувань Bihus.Info стежили впродовж кількох місяців і під час новорічного виїзду Bihus.Info «представники поки не встановленої служби» інсталювали приховані камери в номері дівчат з команди.
Окрім цього, редакція з'ясувала, що опубліковане відео в тій частині, що стосується телефонних розмов, було змонтоване з декількох фрагментів, аналіз яких дає підстави для висновку про місяці систематичних стежень і прослуховувань: «Це не виглядає як спонтанна акція помсти за якийсь конкретний матеріал. Це системне, тривале слідкування і переслідування для дискредитації роботи команди, яку вона робила протягом років».
«Мені незручно за те, що я побачив на відео, але по-справжньому мені соромно все ж таки за виконавців цього шоу. (...) Ми дізналися напевно, залізобетонно, що у спецслужб є час, натхнення і бюджети вести системне стеження за приватним життям членів команди розслідувань», — резюмував Бігус та додав, що юристи команди готують подальший план дій.
В свою чергу Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив в ефірі «Свобода.Ранок» що сформують запит до СБУ для викриття причетних до стеження за журналістами Bihus.Info.
«Це точно перешкоджання, це точно тиск, це точно незаконні дії. Але хто їх вчиняв — за це мають відповідати правоохоронні органи», — заявив він.
Юрчишин додав, що факти ймовірного вживання наркотиків та шпигування за журналістами слід розділяти.
«Ні посвідчення журналіста, ні посвідчення депутата, ні посвідчення прокурора, ні статус судді не дозволяє переступати закон. Але доведення переступання закону теж має бути в рамках закону», — зауважив депутат.