Синхронізація санкцій проти росії: Зеленський розповів про санкційну політику спільно з країнами-партнерами

Дата: 28.06.2025 13:48

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна розпочинає швидку синхронізацію санкцій.

"Кожне необхідне рішення партнерів щодо санкцій проти Росії та повʼязаних із нею осіб має бути виконано в Україні. І наші українські санкції – проти тих, хто обрав Росію та війну, проти тих, хто допомагає агресії, – мають бути підтверджені в інших юрисдикціях", - написав Зеленський. 

Він додав, що війна повинна ставати для Росії все більшою і більшою проблемою і кожен російський удар по українських містах і громадах повинен ставати приводом для нових санкційних ударів у відповідь.

Після спілкування Президента України на саміті «Групи семи» країни-партнери готові підтримувати Україну на цьому шляху і Зеленський очікує від українських державних інституцій, починаючи з Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України, Нацбанку та РНБО більш швидкої роботи та результатів, які будуть синхронізовані з партнерами.

"Кожен може побачити, що Росія критично залежить від звʼязків зі світом. Без таких звʼязків просто не було б цієї війни. Російські ракети, дрони, майже вся техніка на полі бою, яка справді має силу, російські фінанси, їхні технологічні компанії та комунікації – усе це залежить від того, як Росія торгує зі світом, як Росія продає нафту, інші товари, імпортує технології, обладнання, компоненти...

Російська економіка, російські олігархи не можуть нормально функціонувати без фінансових зв’язків з юрисдикціями світу. І, що не менш важливо, це особисті капітали путінської так званої еліти – усіх цих убивць та їхніх спільників... Тому наше з вами спільне завдання очевидне – поки Росія вкладається в цю війну, для них має бути максимально закритим увесь світ. Це і про безпеку – нашу з вами, і про звичайну людську справедливість. Саме це ми повинні з вами забезпечувати санкційними режимами – нашими та партнерів", - зауважив Володимир Зеленський.

Президент додав, що вже є нові санкції України проти виробників і постачальників компонентів та обладнання для російської військової промисловості – це 87 суб’єктів, більшість із яких російські.