фермерство

Набуття права власності на врожай: позиція Великої Палати ВС

Дата публікації: пн, 02/15/2021 - 14:10

 

Особа, яка володіє та користується земельними ділянками, є належним землекористувачем та набуває права власності на врожай (посіви і насадження сільськогосподарських культур, вироблену сільськогосподарську продукцію), що вирощений на таких земельних ділянках.

Відповідне положення міститься у постанові ВП ВС 18 лютого 2020 року у справі № 918/335/17.

 

Обставини справи

Мораторій закінчився: фермери почали отримувати повідомлення про перевірки від держорганів

Дата публікації: ср, 02/10/2021 - 20:04

 

На фермерів чекають масові перевірки від держорганів. «Листи щастя» про заплановані ревізії у поточному році вже почали надходити.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник, передає «ПроАгро Груп».

 

«Тільки серед учасників ВКФ 36 господарств вже їх отримали, більше того – деякі підприємства перевірятимуть двічі чи навіть тричі. А тепер уявіть масштаб таких перевірок по всій країні», – написав Слободяник.

Член фермерського господарства має право отримати безоплатно у власність частину земельної ділянки

Дата публікації: чт, 01/21/2021 - 10:04

 

Член фермерського господарства має право отримати безоплатно у власність частину земельної ділянки, що перебуває у користуванні фермерського господарства.

Іншими словами, не лише особа, якій раніше була надана у користування земельна ділянка для ведення фермерського господарства, має право на отримання її у власність, оскільки така земельна ділянка була йому відведена саме з метою створення фермерського господарства.

Члени особистого селянського господарства зможуть реєструватися безробітними

Дата публікації: сб, 10/24/2020 - 14:04

 

Члени особистого селянського господарства отримають можливість реєстрації в держслужбі зайнятості у якості безробітного в разі, якщо нардепи приймуть законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підтримку сільського населення щодо подолання негативних наслідків, пов'язаних з COVID-19 (№ 4223 від 16 жовтня 2020 року).

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на "Ліга-Закон".

Після відкриття ринку землі фермери без кредитної історії зможуть отримати позику на купівлю перших 100 га землі

Дата публікації: вт, 01/21/2020 - 13:04

Після відкриття ринку землі фермери, які не показують свої доходи та не мають кредитної історії зможуть брати кредити до 5 млн грн, тобто на придбання на 100 га землі.

Про це розповів Олексій Мушак, радник прем'єр-міністра Олексія Гончарука, передає Agropolit.com.

Експерт зазначає, що отримання кредитів без кредитної історії в банку стало можливим після змін в постанову Нацбанку №351.

Для малих та середніх фермерів України планують створити фонд часткового кредитування землі

Дата публікації: сб, 12/07/2019 - 12:18

Кабінет міністрів поділився планами щодо здешевлення кредитів для малих та середніх фермерів, серед ініціатив — створення Фонду часткового кредитування землі, законопроект про який подадуть в парламент цього року. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

Зокрема у плані передбачається:

Чи має право фермерське господарство орендувати техніку у члена ФГ?

Дата публікації: ср, 11/20/2019 - 17:27

Питання

Чи має право фермерське господарство (ФГ) взяти в оренду трактор у члена ФГ, якщо цей член є ще й головою ФГ? Якщо це можливо як обрахувати оренду, чи можна договірну суму? І взагалі, як правильно скласти такий договір та якими законними актами керуватися?

Відповідь

Чи має право фермерське господарство взяти в оренду трактор у члена ФГ, якщо цей член є ще й головою ФГ? 

відео / фото галерея