суд

Верховна Рада визначила підслідність злочинів, скоєних на окупованих територіях

Дата публікації: ср, 12/02/2020 - 18:17

 

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт, який визначає територіальну підсудність справ, підсудних розташованим на території АР Крим та міста Севастополя судам, та підслідність кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території. 

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Автори закону вказують, що наприкінці грудня 2017 року було ліквідовано та створено низку апеляційних та апеляційних господарських судів.

Нарушение процедуры назначения судьи может повлечь отмену всех решений - ЕСПЧ

Дата публікації: ср, 12/02/2020 - 16:12

 

Единогласное нарушение права на «суд, созданный на основании закона» в связи с серьезными нарушениями при назначении судьи Апелляционного суда Исландии

Теґи

Вища рада правосуддя визначила середній час для розгляду судових справ

Дата публікації: сб, 11/28/2020 - 19:38

 

Bища рада правосуддя визначила середні показники тривалості розгляду судових справ при ухваленні pішень та здійсненні інших заходів.

 

Вища рада правосуддя вирішила рекомендувати Державній судовій адміністрації України та Раді суддів України застосовувати показники середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів.

 

Судові рішення і повістки надсилатимуть на електронну пошту (законопроект)

Дата публікації: вт, 11/17/2020 - 12:03

 

У ВРУ зареєстрували законопроєкт №4360 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення належного повідомлення учасників судового процесу та направлення копій судових рішень". Контактні дані, а саме номер мобільного телефону та адреса електронної пошти, зазначені у позовній заяві, апеляційній скарзі (які є їх обов'язковими реквізитами) можуть використовуватись судами для здійснення викликів та надсилання судових рішень.

Чи може порушення вважатись повторним, якщо рішення щодо першого оскаржується в апеляційному суді?

Дата публікації: чт, 10/29/2020 - 10:53

 

Рішення ЄСПЛ, Заява №35726/10, «Кангерс проти Латвії» https://cutt.ly/ygfSzcS

На заявника працівниками поліції було складено протокол про керування автомобілем у нетверезому стані.

Верховний Суд зазначив важливі деталі щодо зупинення судового рішення

Дата публікації: пн, 09/07/2020 - 13:41

 

Клопотання про зупинення виконання судового рішення має бути мотивованим, містити достатні та обґрунтовані підстави для зупинення.

Чи є підставою для скасування постанови відсутність у ній посилання на порушення - позиція ВС

Дата публікації: нд, 08/16/2020 - 11:14

 

Позивач (ФОП) звернувся за позовом до Головного управління Держпродспоживслужби про визнання незаконним та скасування рішення

Якщо допущена контролюючим органом технічна помилка не призвела до порушення прав особи та не спростувала факту вчинення нею порушення, а також не вплинула на розмір застосованого штрафу, то така помилка не може бути самостійною підставою для скасування результатів перевірки.

Турборежим для кримінальних проваджень у судах

Дата публікації: пт, 08/14/2020 - 20:55

 

Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше 10 років, здійснюється колегіально судом у складі 3 суддів лише за клопотанням обвинуваченого. На думку законодавців це пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції і розвантажить суди. Чи буде так покаже час, а от право на справедливий суд, на думку багатьох юристів, законодавці обмежили вже сьогодні. І це лише початок низки запланованих нововведень.

У всіх судах запроваджено надсилання повісток у вигляді SMS

Дата публікації: пт, 08/14/2020 - 10:34

 

У всіх місцевих та апеляційних загальних судах був запроваджений порядок надсилання судами учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень. Про це інформує buh.ligazakon з посиланням на Одеський апеляційний суд.

Що для цього потрібно зробити?

відео / фото