У листопаді деякі підприємства можуть втратити право бронювати працівників, а процедура бронювання зазнати змін

Дата: 26.10.2024 16:45

В Україні триває аудит критично важливих підприємств, а в листопаді взагалі процедура бронювання може зазнати змін і деякі підприємства втратять право бронювати своїх працівників. 

Так, підприємства зможуть позбавляти статусу «критично важливих», тобто таких, що мають право бронювати працівників, відповідно до прийнятої постанови Уряду від 22 жовтня.

Зокрема в постанові йдеться про внесення змін до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27 січня 2023 р. № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час".

Змінами передбачається:

"Орган, який прийняв рішення про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у разі потреби проводить перевірку відповідності підприємства, установи, організації, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, критеріям, зазначеним у пункті 2 Критеріїв та порядку, протягом діяльності підприємства, установи, організації з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

За результатами проведеної перевірки відповідно до абзацу першого цього пункту орган приймає одне з таких рішень:

  • про невідповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у пункті 2 Критеріїв та порядку, а також скасовує їх статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
  • про відповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у пункті 2 Критеріїв та порядку, і визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Копію рішення, прийнятого за результатами перевірки, орган, зазначений в абзаці першому цього пункту, в одноденний строк з дня його прийняття надсилає Мінекономіки, Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони) та Мінцифри".

Як повідомлялось у ЗМІ, в ході аудиту військовозобов’язаних та підприємств, що мають статус критично важливих, з'ясувалось, що 40 тисяч військовозобов’язаних отримали бронь із порушеннями.