Україна готує законодавчу базу для початку деокупації та реінтеграції Криму

Дата: 24.08.2023 08:25

Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроєкт № 9548, який закладає основу для майбутньої політики перехідного періоду в Криму.

Деталі розповів член парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

"Цей законопроєкт готувався спільно з Офісом Президента і Представництвом Президента в АР Крим. Документ дозволяє вже зараз уряду затвердити на території Криму тимчасові територіальні громади, щоб далі на цій основі створити мережу військових адміністрацій. Таким чином ми вже готуємося до початку деокупації й уже починаємо готувати людей, що обійматимуть там посади й упродовж найближчого часу отримають від уряду повноваження, як провадити політику на нашому півострові, який буде деокуповано", — зазначив Безгін.

Парламентар додав, що саме Кримська платформа повернула питання окупованого росіянами півострова у світовий порядок денний і уся міжнародна спільнота визнає Крим винятково українською територією й буде об’єднувати свої зусилля не тільки в напрямку його повернення, а й у його подальшій відбудові.