В Україну екстрадували організатора «схем для ухилянтів», який переховувався в ЄС - СБУ

Дата: 30.04.2024 22:06

За матеріалами СБУ правоохоронні органи Болгарії екстрадували в Україну лідера злочинної організації, яка вивозила ухилянтів за межі країни.

Зловмисник більше двох років переховувався на території Євросоюзу і завдяки співпраці СБУ із європейськими партнерами фігуранта розшукали, затримали і повернули в Україну для притягнення до відповідальності.

У відомстві зазначили, що наприкінці січня 2023 року було затримано сімох спільників, якими фігурант віддалено керував, перебуваючи за кордоном.

Зловмисники продавали чоловікам призовного віку підроблені документи для виїзду за кордон, а саме фіктивні меддовідки щодо непридатності до служби за станом здоров’я.

Крім того за гроші фігуранти пропонували своїм клієнтам виїхати до тимчасово окупованої частини Запоріжжя під виглядом відвідування родичів. Для цього ухилянтів забезпечували фальшивими документи про начебто наявність близьких родичів за лінією фронту.

Вартість послуг зловмисники оцінювали від 2,5 до 8 тис. дол. Сума залежала від терміновості виїзду.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили екстрадованому лідеру злочинної організації про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ⁠ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ⁠ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
  • ⁠чч. 1, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Наразі затриманий перебуває під вартою. Щодо фігуранта та його спільників – триває досудове розслідування. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.