впо

У трьох областях України оголошено грантовий конкурс для місцевих організацій, які діють у сфері захисту ВПО та відновлення житла

Дата: 03.07.2024 10:19

В Україні стартував конкурс грантів для громадських і благодійних організацій з метою підтримки ініціатив, пов’язаних із наданням притулку та захисту ВПО, відновленням житла, а також задоволенням інших гуманітарних потреб.

Чи зобов'язані ВПО повертати помилково нараховану їм виплату допомоги на проживання

Дата: 19.06.2024 19:17

Запитання:

Добрий день! Прошу проконсультувати з приводу такої ситуації: в грудні придбала валюту, загальна сума більше 100 тис. грн. В березні звернулася з заявою про продовження, виплати погодили і ми з дітьми їх отримували два місяці. У травні допомога не надійшла. Звернулася в соцзахист. Там тепер говорять, щоб я повернула гроші, виплачені мені і моїм дітям (період ще уточнюють). Чи справді я повинна повернути гроші?

Відповідь:

Які освітні пільги та можливості відпочинку передбачені для дітей-ВПО

Дата: 14.06.2024 12:36

Як нагадує на Facebook-сторінці Юридичний порадник для ВПО наразі для дітей-переселенців пропонують наступні послуги:

1. Першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти та шкіл

Таке право мають діти з-поміж ВПО і ті, хто має статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Йдеться про державні/комунальні заклади дошкільної та загальної середньої освіти.

2. Безоплатне харчування в освітніх закладах

Грантова програма на підтримку ініціатив ВПО: хто може подати заявку і які умови?

Дата: 12.06.2024 21:01

Триває відбір заявок для участі у грантовій програмі, спрямованій на підтримку ініціатив ВПО. Сума гранту – до 70 тисяч гривень.

Про це йдеться на сайті Простору підтримки громадських організацій України.

Програма має на меті покращення спроможності внутрішньо переміщених осіб впливати на розвʼязання проблем громад, у яких вони проживають.

Географія покриття гранту – Львівська, Тернопільська, Чернівецька, Волинська, Рівненська, Київська, Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Чернігівська, Полтавська, Сумська, Черкаська області.

"Пільговий" період для сприяння зайнятості: чому скасовують допомогу на проживання ВПО

Дата: 10.06.2024 14:02

Як пояснював Юридичний порадник для ВПО, критерії продовження виплати допомоги на проживання ВПО сформульовані таким чином, щоб не лише підтримати переміщених осіб, але й заохотити до сприяння своїй економічній самостійності.

Коли ВПО можуть не сплачувати судовий збір?

Дата: 23.05.2024 22:06

У більшості випадків реалізація права на звернення за судовим захистом вимагає від позивача або заявника виконання низки процесуальних обовʼязків, серед яких і сплата судового збору. Водночас у соціальних мережах та засобах масової інформації періодично зʼявляються новини про те, що ВПО звільняються від сплати судового збору.

Чи може роботодавець вимагати довідку ВПО при прийнятті на роботу?

Дата: 14.05.2024 11:23

Відповідно до ст. 2-1 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) всі громадяни України є рівними у своїх трудових правах.

Чи може роботодавець вимагати довідку ВПО при прийнятті на роботу відповідає Юридичний порадник для ВПО.

Корисна інформація, яка допоможе у працевлаштуванні ВПО

Дата: 04.05.2024 18:27

Інформація щодо послуг, які надають недержавні та громадські організації по всій Україні для внутрішніх переселенців, відтепер зібрана в одному місці.

Про це зазначається на сайті Державної служби зайнятості.

Йдеться про послуги із працевлаштування, допомогу в підготовці документів, інформаційно-консультативну підтримку, надання правової допомоги тощо.

Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлюється після її проходження, – Мінсоцполітики

Дата: 02.05.2024 10:41

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до початку повномасштабної війни, тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Наразі термін виплати пенсії без проходження ідентифікації завершився. 

Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв'язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), – пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються на банківські картки.

Права та пільги внутрішньо переміщених осіб: що потрібно знати?

Дата: 28.04.2024 20:07

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Підписка на впо