Витік інформації з НАБУ: директор Бюро повідомив, що розпочато досудове розслідування

Дата: 11.06.2024 11:46

Директор НАБУ Семен Кривонос у Фейсбук розповів щодо розслідування обставин витоку інформації з Антикорупційного Бюро, яке оприлюднили журналісти.

Зокрема він повідомив, що за фактом витоку інформації розпочато досудове розслідування, адже воно дає набагато більше інструментів для отримання доказів причетності тих чи інших посадових осіб до злочину, аніж внутрішнє службове розслідування.

На відміну від досудового розслідування, за результатами службового, максимум - це дисциплінарна відповідальність і до неї можна притягнути не пізніше ніж через рік з моменту вчинення дисциплінарного проступку (тобто з моменту "зливу")

А "злив" інформації (розголошення даних досудового розслідування) - це кримінальний злочин, наголосив Кривонос. 

Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснює Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Управлінню внутрішнього контролю НАБУ виділені всі необхідні ресурси для забезпечення обʼєктивного та всебічного досудового розслідування.

Крім досудового розслідування щодо витоків, в НАБУ відповідно до наказів Директора розпочато два службових розслідування. Одне - щодо можливого тиску на викривачів, інше - щодо можливих неправомірних вказівок детективам. Проводяться необхідні заходи, встановлюються відповідні обставини. За результатами даних службових розслідувань у разі наявності достатніх підстав винні особи будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

"Наголошу, будь-які рішення, в тому числі й кадрові будуть прийматися мною виключно за результатами розслідувань і у чіткій відповідності до визначених законом процедур... За результатами публічно прокомунікую про весь хід подій - від отримання службової записки від викривача до результатів досудового розслідування, яке наразі активно здійснюється" - наголосив Семен Кривонос.

Нагадаємо, журналіст-розслідувач Денис Бігус оприлюднив розслідування щодо систематичного зливу інформації про розслідування, які веде НАБУ. 

Згодом НАБУ і САП заявили, що досягли "спільного бачення" щодо організації подальшого об’єктивного та неупередженого розслідування фактів розголошення даних.

Після появи інформації про витік інформації першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углаву усунули від виконання повноважень за власною заявою.