За час війни у МВС ідентифікували понад 232 тисячі військових злочинців та зрадників

Дата: 06.08.2023 14:04

У Національній поліції України створили інформаційну базу для обліку усіх воєнних злочинців рф, представників незаконних збройних формувань та колаборантів. Усі ідентифіковані особи проходять за кримінальними провадженнями.

Особлива увага приділяється збору інформації про росіян, які заходили зі зброєю на територію України.

Міжвідомча інформаційна підсистема "Воєнний злочинець" об'єднує в одному інформаційному просторі відомості про воєнних злочинців, виявлених під час російської військової агресії. Окрім Нацполіції доступ для наповнення та обміну інформацією мають СБУ, ОГП, ДБР, ГШ ЗСУ, ГУР МОУ, СЗР України, ДПСУ, Державна пенітенціарна служба України, НАБУ, БЕБ.

Як раніше зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко, коли правоохоронці ідентифікують росіянина або громадянина України, який на боці так званих днр/лнр воює проти України, є можливість довести їхню причетність до того чи іншого злочину.

"Його дані вносяться до інформаційної підсистеми. Цією інформацією ми ділимося з нашими партнерами через канали Європолу. Вони потім самі вирішують, чи закривати цим громадянам доступ до своїх країн, оскільки це потенційні терористи, - наголосив заступник Міністра. - За воєнними злочинцями стежать не тільки наші правоохоронці. Адже завдяки співпраці з Європолом, коли такі особи заїжджають до інших країн в якості туристів, то до них вже зовсім інше ставлення. На них звертають увагу, стежать, що вони роблять в країні перебування та з ким зустрічаються. Тобто це додатковий інструмент, який ми надаємо правоохоронним відомствам наших міжнародних партнерів для того, щоб мати ще одну можливість показати кожному злодію, що те, що він перейшов кордони України зі зброєю, це ніколи не буде забуто".

Станом на 3 серпня 2023 року до системи «Воєнний злочинець» внесені відомості про 232 131 особу, з яких щодо:

  • 197 857 військовослужбовців російських окупаційних військ;
  • 3 522 представників незаконних збройних формувань та приватних військових компаній;
  • 3 267 колаборантів та зрадників України;
  • 401 представника військово-політичного керівництва країни-агресора.