заборона на виїзд

ЄСПЛ розглядає скарги на заборону в перетині кордону України для чоловіків

Дата: 04.03.2024 19:10

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) опублікував на своєму сайті рішення про комунікацію двох скарг, поданих проти України, на заборону виїзду чоловікам за межі кордону.

У своєму рішенні Суд підтвердив право чоловіків звертатися до ЄСПЛ зі скаргами проти рішення влади України на обмеження їх права, гарантованого у статті 2 Протоколу 4 Європейської конвенції прав людини - свобода пересування та статті 8 - право на повагу до приватного та сімейного життя.

Заборона на виїзд за кордон в умовах воєнного стану: корупційні схеми та ризики від НАЗК та коментар адвоката

Дата: 22.02.2024 10:31

Типові корупційні та інші ризики у процедурах перетинання державного кордону військовозобов’язаними чоловіками у віці від 18 до 60 років від НАЗК.

РИЗИК 1

Зловживання службовим становищем, вимагання та отримання посадовими особами Мінінфраструктури або обласних військових адміністрацій неправомірної вигоди при прийнятті рішення про виїзд за межі України таких військовозобов’язаних осіб як водії гуманітарних та інших вантажів, із застосуванням інформаційної системи «Шлях»20 або прийняття таких рішень в умовах конфлікту інтересів.

Відмова у виїзді за кордон: що робити та як оскаржити рішення прикордонників?

Дата: 17.02.2024 22:16

В умовах воєнного стану перетин державного кордону дуже часто перетворюються на цілий квест, достатньо складний та заплутаний. Особливо, мова йде про виїзд за кордон такої групи громадян України, як військовозобов’язані чоловіки віком від 18-ти до 60-ти років.

Доволі поширена ситуація, коли чоловіки намагаються виїхати за кордон, але на пунктах пропуску отримують відмови у перетинанні державного кордону, навіть, якщо мають законну на те підставу.

Чоловіки, які незаконно виїхали з України під час війни, платитимуть при поверненні - законопроект

Дата: 25.10.2023 21:19

Народний депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу зареєстрував законопроєкт №8029, яким пропонується внести зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану.

Документом, зокрема, пропонується брати "добровільні внески" на ЗСУ з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, під час повернення додому, а також надати право виїзду всім військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років при сплаті визначеної суми.

Шлюб та імміграція: у яких випадках не вдасться «виїхати»?

Дата: 22.10.2023 09:49

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про імміграцію» щодо вдосконалення умов і порядку імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства» від 29 червня 2023 року, яким, зокрема визначено обставини, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію. 

Як перевірити, чи є заборона на виїзд з країни?

Дата: 23.09.2023 18:56

Попри право на вільне переміщення, не всім українцям дозволено виїжджати за межі країни. Зокрема, окремі заборони існують під час воєнного стану, який нині введено в Україні.

Як перевірити, чи маєте саме ви заборону на виїзд за кордон розповідає "Адвокат права".

Почнемо з основного на сьогодні: під час воєнного стану особи, які підлягають призову на строкову військову службу, не зможуть перетнути кордон, крім деяких виключень.

Заборонити виїзд чоловікам за кордон і після війни пропонує екс радник міністра МВС Денисенко

Дата: 06.08.2023 17:24

Навіть після війни потрібно продовжити заборону виїзду чоловікам за кордон ще, як мінімум, на 3 роки. Інакше ми просто не збережемося як нація.

Про це написав екс радник міністра МВС та виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Скрін його допису прикріплюємо внизу.

Притягнення до відповідальності тих, хто незаконно виїхав з країни: адвокат прокоментувала заяву міністра МВС

Дата: 25.05.2023 12:23

По закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни, зокрема, це стосується тих, хто нелегально перейшов кордон.

Про це заявив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час інтерв’ю «РБК-Україна», відповідаючи на питання, що робити з людьми, які незаконно перетнули кордон і потім повернуться додому. 

Зокрема, Міністр наголосив, що нині таких правил і обмежень не встановлено, але після закінчення війни розглядатиметься можливість формування відповідного законопроєкту.

Підписка на заборона на виїзд