В понеділок 14 лютого відбудеться закрита нарада щодо оцінки безпекової ситуації навколо та всередині України за участі керівництва Верховної Ради. Головуватиме на нараді секретар Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов.
Про це повідомила речниця спікера парламенту Марія Дейнеко.
До участі в нараді запрошені керівництво Верховної Ради, представники депутатських фракцій та груп, голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності та Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Як повідомляють низка ЗМІ на нараді можливо обговорення питання введення військового стану в Україні.
На фоні нагнітання ситуації щодо можливого вторгнення РФ найбільші світові страхові компанії повідомили українських авіаперевізників про те, що протягом 48 годин припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. Так, авіакомпанія SkyUp вже тимчасово припинила продаж квитків на вильоти з 14 по 16 лютого.
Про це повідомили в пресслужбі авіакомпанії.
Зокрема у заяві SkyUp йдеться, що власники повітряних суден – лізингодавці – вимагають якомога скорішого повернення літаків на територію Європейського Союзу.
Дана ситуація наразі обговорюється на державному рівні. Міністерство Інфраструктури проводить термінову зустріч, де планується розробка рішень, щоб авіакомпанії мали можливості продовжувати польоти в Україну
Крім того українські страхові компанії отримали повідомлення від перестрахувального брокера Ллойда (Велика Британія) про тимчасове зняття всіх опцій з покриття військових ризиків в авіаційному страхуванні, як страхування відповідальності перед третіми особами, так і КАСКО літаків.
Нагадаємо,літак SkyUp, який прямував до Києва, сів у Молдові через заборону власника на вліт в Україну.
Окрім іншого, низка країн закликала своїх громадян покинути Україну
Із 13 лютого Держдепартамент призупиняє консульські послуги в посольстві США в Києві. Про це йдеться у розширеному поясненні Держдепу щодо роботи дипломатів і рекомендацій американським громадянам на території України.
Слідом за Сполученими Штатами уряди ще семи країн закликали своїх громадян, які перебувають в Україні, покинути межі держави і при можливості відмовитися від візитів найближчим часом.
Про це стало відомо після заяв МЗС цих країн: Чорногорії, Нідерландів, Південної Кореї, Японії, Латвії, Ізраїлю, Норвегії та Литви.
Зокрема у МЗС Чорногорії звернулися до своїх громадян, які перебувають на території України, тимчасово виїхати у зв’язку із «зі зростанням напруженості та непередбачуваною ситуацією з безпекою».
Червоний рівень небезпеки в Україні оголосило МЗС Південної Кореї, де запровадили заборону на виїзд в Україну.
До громадян Нідерландів звернувся посол у Києві, порекомендувавши їм терміново виїхати з країни, уникаючи при цьому територій, що межують із Росією та Білорусією.
Японія також закликає своїх співгромадян відмовитися від відвідувань України, а тим, хто вже в ній – виїхати.
МЗС Ізраїлю у свою чергу попередило про небезпеку перебування на території України та оголосило евакуацію ізраїльських дипломатів та їхніх сімей. Своїх громадян у відомстві закликали покинути межі держави. Водночас, Міністерство у своєму зверненні до співвітчизників жодного разу не згадало Росію та можливість її вторгнення.
МЗС Латвії прямо і чітко означило ризики перебування в Україні. У повідомленні йдеться, що через «серйозну загрозу безпеці з боку Росії поблизу кордону з Україною та реальну загрозу ескалації ситуації».
Норвежцям рекомендують виїхати з країни, а тим, хто збирається поїхати в Україну, відмовитись від своїх планів на невизначений термін, вказавши у вигляді причин: напружену ситуацію з безпекою та ескалацію з боку Росії.
Німеччина теж закликала своїх громадян їхати з України. У Міністерстві закордонних справ Німеччини кажуть, що "не можна виключати воєнного конфлікту між Росією та Україною".