Жінка з інвалідністю І групи отримала вирок через укладення фіктивного шлюбу для виїзду військовозобов'язаного за кордон

Дата: 21.12.2023 10:12

Жінка з інвалідністю І групи отримала вирок через укладення нею незаконного шлюбу за винагороду в сумі 1500 доларів США та подальше супроводження її чоловіком з метою незаконного перетину кордону України.

Деталі вироку суду від 28.09.2023р. у справі № 295/12293/23

Так, у Особи 1 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України Особа 7 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел Особа 1, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробила план незаконного переправлення Особа 7 через державний кордон України, відповідно до якого останній мав укласти шлюб з будь-якою особою жіночої статі 1-ої або 2-ої групи інвалідності, з ознаками фіктивності, тобто без дійсних подальших шлюбних відносин з відповідними правами та обов`язками, які випливають із спільних відносин подружжя, та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України разом з такою особою.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу Особа 1 вступила у злочинну змову з раніше знайомою Особою 2, дії якої полягали в підшуканні незаміжньої особи жіночої статі 1-ої або 2-ої групи інвалідності, з якою Особа 7 зміг би укласти шлюб та за супроводження якої він зможе безперешкодно перетнути державний кордон України.

Реалізуючи спільний з Особою 1 злочинний умисел Особа 2 запропонувала Особа 4, яка достовірно для неї має інвалідність І групи, за грошову винагороду сприяти Особа 7 у незаконному перетині ним державного кордону України в напрямку виїзду.

При цьому, Особа 2 повідомила, що вказівки та поради, а також умови отримання грошових коштів та інші суттєві умови сприяння особі у перетині державного кордону їй повідомить безпосередньо Особа 1, яка також була раніше знайома з Особа 4.

На вказану пропозицію Особа 4 погодилась, таким чином, вступивши в злочину змову з Особа 2.

При цьому самі шлюбні відносини співучасниками не обумовлювались, оскільки реєстрація шлюбу є лише засобом для усунення перешкоди для незаконного перетину кордону України.

Послуги жінки з інвалідністю (Особа 4) були оцінені в 1500 доларів США на що вона свідомо погодилась і отримала першу частину винагороди у розмірі 800 доларів США.

Таким чином дії обвинуваченої Особа 4 кваліфіковані за ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України усуненням перешкод, вчиненому за попередньою змовою з групою осіб, з корисливих мотивів.

Обвинувачена пішла на угоду зі слідством, визнала свою вину та у підсумку отримала вирок у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без призначення додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК України обвинувачена була звільнена від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо вона не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї судом обов`язки протягом іспитового строку тривалістю 2 (два) роки.