виїзд за кордон

Посилення відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України під час дії воєнного стану: що пропонується?

Дата: 16.09.2023 18:19

Верховна Рада планує розглянути законопроєкт № 7268 щодо посилення відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України під час дії воєнного стану.

Документом пропонуються в рази жорстокіші штрафи та значні строки позбавлення волі для порушників.

Адвокат Роман Сімутін прокоментував наскільки це правомірно та виправдано.

КОГО ВПІЙМАЛИ – ШТРАФ І ВІДСИДКА

Виїзд з України для жінок на військовому обліку обмежать - Веніславський

Дата: 07.09.2023 13:50

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні будуть стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов'язаних і виїзд за кордон для них стане обмежений.

Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВРУ Федір Веніславський.

Нові правила виїзду студентів за кордон: які документи відтепер потрібні для цього?

Дата: 05.09.2023 13:38

Постановою Кабміну від 1 вересня  2023 р. № 934 були внесені зміни до пункту 2-13 Правил перетинання державного кордону громадянами України. 

Зокрема, було дозволено виїзд з України студентів або курсантів закладів освіти України, які прямують за кордон для проходження практичної льотної підготовки в іноземні заклади освіти або в авіаційні школи.

Для виїзду за кордон вони повинні мати наступні документи:

Деяким студентам та курсантам дозволили виїзд за кордон: деталі

Дата: 01.09.2023 18:54

Кабінет міністрів вніс зміни до Правил перетинання державного кордону України та дозволив виїжджати за кордон ще одній категорії українців.

Мова йде про студентів або курсантів, які навчаються за авіаційними спеціальностями та не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Вони можуть виїхати з України для отримання практичної підготовки в авіаційних школах за кордоном. 

Як стати в єЧергу на кордоні - роз'яснення

Дата: 17.08.2023 14:47

Наприкінці минулого року відповідно до постанови Кабміну №1349 від 02 грудня 2022 р. була впроваджена електронна черга для перетину кордону українськими перевізниками, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажу.

У свою чергу 29 липня набрала чинності постанова Кабміну від 28 липня 2023 р. № 779, якою було змінено нормативне регулювання питання та розширено коло субʼєктів, що можуть скористатися цією послугою: тепер це не тільки вантажні транспортні засоби, а й автобуси та легкові автомобілі.

Як виїхати за кордон з домашніми тваринами: алгоритм дій та перелік документів

Дата: 17.08.2023 12:29

Через військове вторгнення рф багато українців були змушені виїхати за кордон. Люди часто беруть з собою домашніх улюбленців, але для них потрібні певні документи, оскільки правила спрощеного виїзду для тварин вже скасовані.

5 кроків, які необхідно здійснити для виїзду з твариною за кордон нагадує "Ти ж юрист".

Крок 1. Ідентифікація та вакцинація

Уряд дозволив виїжджати за кордон родичам загиблих або зниклих безвісти під час АТО

Дата: 12.08.2023 09:59

Військовозобов’язані громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (АТО), зможуть перетинати державний кордон України у період дії воєнного стану.

Відповідні зміни було внесено до Правил перетинання державного кордону громадянами України (постанова КМУ від 27.01.1995 № 57) повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

Заборонити виїзд чоловікам за кордон і після війни пропонує екс радник міністра МВС Денисенко

Дата: 06.08.2023 17:24

Навіть після війни потрібно продовжити заборону виїзду чоловікам за кордон ще, як мінімум, на 3 роки. Інакше ми просто не збережемося як нація.

Про це написав екс радник міністра МВС та виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Скрін його допису прикріплюємо внизу.

Чергова перевірка законності виїзду за кордон у воєнний час: у нардепа Дубінського проводять обшуки

Дата: 03.08.2023 14:49

СБУ і ДБР проводять обшуки у народного депутата Олександра Дубінського, який начебто під виглядом лікування родича поїхав на відпочинок за кордон.

Зокрема, правоохоронці перевіряють обставини та законність його виїзду за кордон у період воєнного стану.

За даними слідства, нардеп Олександр Дубінський поїхав за межі України під виглядом супроводження свого батька на лікування до іноземного медзакладу. При цьому батько нардепа виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно – без фактичного супроводу сину.

В Україні в тестовому режимі запускають електронну чергу для перетину кордону

Дата: 30.07.2023 19:25

В Україні у тестовому режимі запускають послугу «єЧерга» для перетину кордону автобусами. 

З 31 липня черга буде працювати поки лише в пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ». Водіям або логістам із 1 серпня потрібно зареєструвати автобус в системі «єЧерга» та приїхати до кордону в зазначений у маршруті час. 

Зараз послуга стосуватиметься регулярних рейсів, але пізніше вона може стати доступною і для тих, хто перетинає кордон нерегулярними маршрутами.

Записатися до «єЧерги» для автобусів можна на сайті

Підписка на виїзд за кордон